کد خبر: 1054467 A

جدیدترین لیست اسامی شهرهای قرمز و نارنجی از نظر وضعیت کرونا، منتشر شد.

به گزارش ایلنا،  جدیدترین لیست اسامی شهرهای قرمز و نارنجی از نظر وضعیت کرونا از سوی وزارت بهداشت منتشر شد. بر این اساس در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند.

شهرهای جدید قرمز مشتمل بر: گلپایگان در استان اصفهان، زرین دشت در استان فارس و خاتم در استان یزد هستند. همچنین آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و کاروان در خوزستان پیش از این نیز در وضعیت قرمز قرار داشتند. 

وضعیت قرمز به معنای بسیار پرخطر بوده و در این وضعیت همه مشاغل بجز موارد ضروری سطح یک تعطیل خواهند بود.

قرمز

براساس اعلام وزارت بهدشات شهرهای جدید نارنجی مشتمل بر: خوانسار و لنجان در استان اصفهان، بوشهر در استان بوشهر، دماوند و فیروزکوه در استان تهران، داراب و مرودشت در استان فارس، بانه و سقز در استان کردستان، بروجرد در استان لرستان، دلیجان در استان مرکزی هستند.

همچنین سراب، عجبشیر در استان آذربایجان شرقی، ارومیه، چایپاره، ماکو و نقده در استان آذربایجان غربی، دهلران در استان ایلام، بندر دیلم، کنگان و گناوه در استان بوشهر، سامان در استان چهارمحال بختیاری، امیدیه ، اندیمشک، ایذه، باغملک، باوی، بهبهان، خرمشهر، دشت آزادگان، شادگان و مسجدسلیمان در استان خوزستان، ارسنجان در استان فارس، دیواندره در استان کردستان، پل دختر و دورود در استان لرستان، خمین در استان مرکزی، بندر خمیر در هرمزگان و نهاوند در همدان در وضعیت نارنجی بوده اند.

نارنجی

براساس اعلام کمیته امنیتی، اجتماعی انتظامی مسافرینی که از قبل به شهرهای قرمز و نارنجی جدید سفر کرده اند، ظرف مدت ۷۲ ساعت فرصت خواهند داشت، به مبدا خود برگشته در غیر اینصورت جریمه خواهند شد.
 
همچنین افرادی­ که از وضعیت بیماری خود اطلاع دارند (تست مثبت) به هیچ عنوان اقدام به تردد و عزیمت به مسافرت نکنند. 
شهرهای قرمز و نارنجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر