کد خبر: 1054220 A

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری درباره آمار ابتلا به کرونا در۲۴ ساعت گذشته در کشور گفت:  از دیروز تا امروز ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۵۴۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۸۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

او  ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۷۹۳ هزار و ۸۰۵ نفر رسید.

لاری افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۷۲۴ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۳۶ هزار و  ۶۰۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. سه هزار و ۸۴۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.

او با اشاره به تست های تشخیصی کرونا در کشور گفت: تا کنون ۱۲ میلیون و ۹۹ هزار و ۷۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری درباره وضعیت شهرهای کشور گفت: ۹ شهرستان در وضعیت قرمز، ۳۱ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۹۵ شهرستان  در وضعیت زرد و ۱۱۳ شهرستان در وضعیت آبی هستند.

 

وزارت بهداشت بیمار وضعیت بهبود یافته کووید19
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر