کد خبر: 1053999 A

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب و کار وزارت بهداشت گفت: ملاک تست منفی کرونا روی کاغذ نیست چرا که ممکن است برخی از تست‌های کاغذی تقلبی استفاده کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «محسن فرهادی» معاون فنی مرکز سلامت محیط و کسب و کار وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت شهرها در زمان ایام نوروز و شیوع کرونا، بیان کرد: در ۲ هفته اول سال، از تعداد شهرهای قرمز و نارنجی کاسته نمی‌شود، اما ممکن است برخی از شهرهای زرد و آبی وارد وضعیت نارنجی یا قرمز شوند که به محض اضافه شدن شهری به لیست شهرهای قرمز و نارنجی، این موضوع توسط ستادملی و سخنگوی ستاد ملی کرونا آن اعلام خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر فردی بلیت را به صورت پیش‌فروش نوروزی خریداری کرده باشد هنگام استفاده از حمل‌ونقل عمومی اطلاعات هویتی او با بانک اطلاعاتی آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا چک می‌شود.

فرهادی افزود: در صورتی که نتیجه آزمایش فرد منفی شده باشد اجازه سفر به شهر قرمز با حمل‌ونقل عمومی به او داده می‌شود. 

وی ادامه داد: ملاک تست منفی کرونا روی کاغذ نیست چرا که ممکن است برخی از تست‌های کاغذی تقلبی استفاده کنند، ملاک برای سفر به شهرهای قرمز، نتیجه تست منفی در بانک اطلاعاتی الکترونیکی آزمایشگاه‌های تشخیص کروناست، بانک اطلاعاتی کرونا مثبت‌ها به سامانه‌های حمل‌ونقل عمومی متصل‌اند پس به این ترتیب ستاد ملی به نوعی سفر را آزاد نکرده است بله گفته ممنوع نیست که این دو کلمه بار ویرایشی متفاوتی دارد.

فرهادی گفت: یعنی توصیه ما این است که تاجایی که ممکن است مردم سفر نروند.ما به عنوان وزارت بهداشت اعتقاد داریم هرچه تماس‌ها در سفر و دید و بازدیدها کمتر شود مردم خیالشان راحت تر است.

 

ویروس کرونا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر