کد خبر: 1053480 A

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد:

رییس بنیاد شهید امور ایثارگران گفت: امروز در جلسه هشتم کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت، تصمیمات بسیار خوبی گرفته شد. پرونده ۲۴ عزیز گرانقدر مدافع سلامت که مظلومانه به شهادت رسیدند، با دقت تمام مطرح و تایید شد بنابراین تا کنون پرونده ۱۶۸ مدافع سلامت، از مصادیق شهدای گرانقدر شناخته شده است.

به گزارش ایلنا، سعید اوحدی اظهار داشت: پرونده ۱۶۸ شهید والامقام مدافع سلامت به بنیاد شهید و امور ایثارگران ارسال شده و توفیق و افتخار بسیار بزرگی برای ما است که در خدمت خانواده‌های این شهدای عزیز باشیم. همچنین ۶۴ پرونده دیگر در کمیته ملی مطرح شد که به دلیل نقص مدارک، باید به استانها برگردد و دقت داشته باشیم که حق الناس است. 

وی افزود: امروز یک تصمیم بسیار خوب گرفته شد که یک کمیسیون تجدید نظر در کمیته ملی تشکیل شود که اولا وقتی پرونده‌هایی که دارای نقص است و به استانها اعلام می‌شود، تکمیل شود و اگر مواردی بود که برخی از این عزیزان با ابتلا به کووید۱۹ جان خودشان را از دست داده‌اند و به هر علتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی یا کمیته‌های مجموعه تعیین مصادیق شهدای خدمت، پرونده آن‌ها به تایید یا تصویب نرسید، حق اعتراض داشته باشند و در کمیسیون تجدید نظر بتوانند اعتراض خودشان را اعلام کنند تا این کمیسیون در مدتی مشخص، تصمیم گیری کند. 

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: تا کنون کمیته‌های فرعی کمیته ملی تعیین مصادیق و امتیازات شهید خدمت و جلسات فراوانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در این زمینه برگزار و پرونده‌های شهدای والامقام مدافع سلامت بررسی شده است. از تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تشکر می‌کنم که زحمات زیادی در بیش از یک سال گذشته، کشیدند و کادر بهداشتی و درمانی نیز برای مقابله با ویروس منحوس کرونا از همه چیز خودشان گذشتند. 

به گزارش وبدا، اوحدی یادآور شد: متاسفانه از زمان شیوع کرونا تا کنون، سرمایه‌های بسیار بزرگی از نیروی انسانی را در حوزه سلامت از دست داده ایم. پزشکان و کادر درمان، جزو سرمایه‌های ملی هستند، جان خودشان را برای مراقبت از مردم، در طَبق اخلاص گذاشتند. وقتی به خانواده شهدای گرانقدر مدافع سلامت سرکشی می‌کنیم و توفیق داریم که به خدمت آن‌ها برسیم، آن‌ها یک خواسته دارند؛ اینکه شهدای مدافع سلامت خواستند که مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند و باید با عزم ملی با این بیماری مقابله کنیم.

رییس بنیاد شهید امور ایثارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر