کد خبر: 1053209 A

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد:

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به بکارگیری روزانه 2700 نیرو برای تامین امینت نوروزی، ارتقاء ارائه مطلوب خدمات انتظامی با تاکید بر هوشمند سازی پلیس را از جمله اقدمات راهبردی و عملیاتی انتظامی استان در سال جدید برشمرد.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "مرتضی میرزایی" در نشست خبری با رسانه های گروهی استان ضمن تبریک ایام شعبانیه و سال نو و آرزوی سالی پر برکت و به دور از هرگونه رنج و بیماری برای مردم عزیز ایران اسلامی از همکاری رسانه ها در ایجاد احساس امنیت استان قدردانی کرد.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در پیشگیری از حوادث اجتماعی از جمله پیشگیری از حوادث مربوط به چهارشنبه آخر سال، بیان داشت: به همین منظور همکاران انتظامی استان با اجرای طرح های اجرایی و عملیاتی طی این مدت موفق به کشف بیش از 590 هزار عدد انواع مواد محترقه در سطح استان شدند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به افزایش 70 درصدی کشفیات مواد محترقه در سطح استان، تصریح کرد: در این ارتباط 69 واحد صنفی پلمب شد و 112 متهم نیز دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار میرزایی در تشریح اقدامات و عملکرد فرماندهی انتظامی استان در یک سال جاری، بیان داشت: در این بخش تمامی موفقیت های پلیس نتیجه کمک ها، همکاری ها و ارتباطات خوب مردم با پلیس بود که منجر به ایجاد مطلوب امنیت و احساس امنیت در استان شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در طول سال گذشته بیش از یک میلیون و 720 هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 برقرار شد که 43درصد از این تماس ها عملیاتی، 41 درصد برای کسب راهنمایی و مشاوره از پلیس و 16 درصد غیر قابل پیگیری بوده است.

وی با اشاره به افزایش رضایمتندی مردم از پلیس 110، گفت: برابر بررسی های به عمل آمده 90 درصد از کسانی که با پلیس 110 تماس گرفته اند از پاسخگویی و حضور به موقع پلیس در صحنه اعلام رضایت کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران از رشد 37 درصدی کشفیات سرقت در استان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش 24 درصدی مجموع سرقت ها که اغلب از سرقت های خرد بوده، 71 درصد از سرقت هایی که به وقوع پیوسته، منجر به کشف شده است.

سردار میرزایی با اشاره به شکل گیری پلیس امنیت اقتصادی در استان و شهرستان های تابعه، از کسب رتبه چهارم این پلیس در سطح کشور خبر داد و اظهار داشت: علیرغم تشکیل این پلیس در 6 ماهه دوم سال جاری، رهاسازی بیش از یک میلیون متر مربع از زمین های تصرف شده از چنگ زمین خواران، کشف 899 میلیارد ریالی کالای قاچاق، کشف 840 میلیارد ریال کالاهای احتکار شده و 40 میلیارد ریالی اختلاس از دیگر فعالیت های بارز پلیس امنیت اقتصادی در سطح استان بوده است.

وی همچنین از کشف بیش از 5 تن و 66 کیلو گرم انواع مواد مخدر توسط پلیس مبارزه با موادمخدر در سطح استان با 24 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و اذعان داشت: در این ارتباط با اجرای 2 هزارو 271 طرح پاکسازی نقاط آلوده کنترل محورهای مواصلاتی و ارتقای امنیت اجتماعی در سطح استان 65 باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شد.

سردار میرزایی از افزایش 43 درصدی بازدیدهای نظارتی پلیس از واحدهای صنفی استان خبر داد و گفت: در طول سال گذشته در مجموع بیش از 794 هزار بازدید نظارتی از واحدهای صنفی انجام شد که از این تعداد 9 هزار و 720 واحد صنفی به دلیل تخلفات صنفی و انتظامی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به رصد فعالیت های اراذل و اوباش در فضای مجازی و حقیقی، اظهار داشت: در این راستا با اقدامات عملیاتی پلیس در یک سال جاری 402 متهم دستگیر شدند و برخوردهای قضائی و انتظامی لازم با آنان صورت گرفته است.

میرزایی از کسب رتبه اول توسط پلیس فتا در سطح کشور خبر داد و گفت: با تقویت و راه اندازی مرکز فوریت های فضای مجازی، پلیس فتا به صورت 24 ساعته بر فضای مجازی اشراف داشته و با رصد موضوعات در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام انتظامی لازم صورت خواهد گرفت.

وی با تشریح عملکرد پلیس فتا در بحث مبارزه با کلاهبرداری های اینترنتی، نشر اکاذیب و سایر تخلفات در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: در بخش پلیس فتا در مجموع شاهد رشد 120 درصدی برخورد با جرایم بوده ایم.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش 4 درصدی تصادفات درون شهری در استان، گفت: 36 درصد این تصادفات را راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

سردار میرزایی با اشاره به ثبت 469 میلیون و 404 هزار تردد خودروی در استان طی یک سال کذشته از کاهش 14 درصدی تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی استان نیز خبر داد و گفت: با توجه به کاهش ترددها به دلیل محدودیت های کرونایی و علیرغم افزایش سرعت خودروها مجموع تصادفات در حوزه محورهای استان نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این که در مجموع تصادفات درون و برون شهری استان کاهش 23 درصد تصادفات و همچنین کاهش 15 درصدی متوفیان را شاهد بوده ایم، اظهار داشت: از مجموع 348 کشته در حوادث رانندگی استان 17 درصد را عابران پیاده و 63 درصد را راکبان موتورسیکلت ها تشکیل می دهند.

این مقام انتظامی استان مازندران با اشاره به اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در یک سال گذشته از راه اندازی دایره مددکاری در کلیه کلانتری های استان در سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت 4 هزار و 505 نفر به مرکز مشاوره آرامش استان مراجعه کردند و 21 هزار پرونده نیر در دوایر مددکاری های کلانتری های استان تشکیل شد که از این تعداد 77 درصد منجر به صلح و سازش شد.

سردار میرزایی با اشاره به پاسخگویی پلیس به مراجعان در حوزه دفتر نظارت همگانی 197، گفت: علیرغم محدودیت های کرونایی با برگزاری جلسات چهره به چهره و دیدار مردم با مسئولان انتظامی استان بیش از 40 هزار تماس با دفتر نظارت همگانی پلیس برقرار شد که 14 درصد از این تماس ها قدردانی از پلیس، 68 درصد دریافت راهنمایی و مشاوره، 5 درصد درخواست از پلیس و 3 دهم درصد شکایت از پلیس بوده است.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه پیشگیری از جرایم در حوزه کلانتری ها و پاسگاه ها، تصریح کرد: در سال جاری در حوزه حدمات انتظامی بیش از 112 هزار حکم قضائی، 163 هزار ابلاغ اوراق قضائی، 34 هزار و 438 دستگیری و جلب و 56 هزار اجرای دستورات قضائی در سطح کلانتری ها و پاسگاه های انتظامی استان به اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به بکارگیری روزانه 2700 نیرو در گشت انتظامی برای تامین امینت نوروزی در ایام نوروز، گفت: برای تامین امنیت مردم و مسافران نوروزی در سطح استان در مجموع 495 گشت خودرویی و 221 گشت موتوری بکارگیری خواهد شد.

این مقام انتظامی همچنین اظهار داشت: با توجه به محدودیت های تردد در استان به دلیل پیشگیری از بیماری کرونا اعمال هرگونه محدودیت هایی در این زمینه تابع دستورالعمل های صادره از ستاد ملی پیشگیری و مقابله با بیماری کروناست.

سردار میرزایی در خاتمه ارتقاء ارائه مطلوب خدمات انتظامی با تاکید بر توسعه هوشمند سازی پلیس،ارتقاء توان و آمادگی انتظامی با تاکید بر تعالی رفتار در کوپ ها، ارتقاء سطح نظم و امنیت با پیشگیری از جرم در فضای حقیقی و مجازی با تاکید بر مشارکت همگانی و مسئول سازی سایر دستگاه ها و ارتقاء سطح امنیت اقتصادی با توسعه و استقرار در مبادی رسمی را از جمله اقدامات راهبردی و عملیاتی پلیس برای سال جدید برشمرد..

وی همچنین مبارزه با جرایم اقتصادی و قاچاق کالا و ارز، ارتقاء توان عملیاتی جهت افزایش کشف به وقوع و کاهش جان باختگان سوانح رانندگی با تاکید بر ارتقاء نظم و انضباط، شدآمدی و مسئول سازی سایر دستگاه ها و توسعه اقدامات مقابله ای برای مبارزه با قاچاق کالا را از دیگر این اقدامات برشمرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر