کد خبر: 1052860 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران علت وقوع حادثه انفجار نارنجک در یک مغازه در نبرد جنوبی را اعلام کرد.

 جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ١١:۵۴ دقیقه ظهر امروز یک مورد حادثه انفجار در یک مغازه در خیابان نبرد جنوبی خیابان اقاجانلو به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله ایستگاه ٢۴ در مدت زمان چهار دقیقه به محل رسید، ادامه داد: آتش نشانان با حضور در محل مشاهده کردند که حادثه در یک ساختمان دو طبقه مسکونی که یک طبقه همکف نیز دارد رخ داده است. در طبقه همکف این ساختمان یک مغازه ١٠ متری وجود داشت که در زمینه عرضه مواد دخانی فعالیت می کرد و یک زیرزمین هم داشت که آرایشگاه بود. 

ملکی خاطرنشان کرد: انفجاری که در مغازه فروش دخانیات رخ داده بود، موجب شکسته شدن شیشه و پنجره های این ساختمان ها شده بود اما خوشبختانه این حادثه موجب آتش سوزی نشده بود و در حد همان انفجار بود. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه دو مرد جوانی که در این محل حضور داشتند از ناحیه چشم دچار آسیب شده بودند، تصریح کرد: متاسفانه یکی از آن ها از ناحیه هر دو چشم آسیب شدیدی دیده بود که امیدواریم وضعیتش بحرانی نباشد. یک دستگاه خودرو جک شاسی بلند و یک دستگاه خودرو ٢٠۶ در مقابل مغازه پارک شده بودند که خسارت هایی نیز به هر دوی آن ها وارد شده بود. 

وی گفت: طبق بررسی کارشناس و فرمانده آتش نشانی که با توجه به مشاهدات و آثار به جا مانده در محل حادثه از آثار مواد شیمیایی به جا مانده از تولید نارنجک های دست ساز صورت گرفت، نشان داد که در این محل اقدام به تولید و استفاده مواد ترقه های دست ساز می شده که انفجار آن ها باعث این حادثه شده است. 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر