کد خبر: 1052627 A

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران:

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به کاهش ۳۵ درصدی بارش‌ها گفت: امسال ذخایر برف استان تهران نیز بسیار ناچیز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران حضور یافت.

او در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به افتتاح تصفیه خانه و سامانه فاضلاب غرب تهران گفت: این پروژه به ارزش ۹ هزار میلیارد تومان امروز توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.

بختیاری گفت: پیرو جلسه اردیبهشت ماه سال ۹۸ و مساله اجرائی کردن مصوبه اردیبهشت ماه افزود: براساس دستور شورای شهر قرارداد موسسه حسابرسی منعقد و گزارش آن ارائه شد و کوچکترین انحرافی در اجرای این مصوبه وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران با اشاره به بزرگترین اقدامی که در سال ۹۹ انجام شد، اظهار کرد: کمک به منابع مالی تصفیه خانه ششم تهران به مبلغ ۹۵ میلیارد تومان و بهره برداری از آن بوده است.

او با اشاره به وضعیت بارش ها در استان تهران گفت: متاسفانه میزان بارندگی نسبت به سال قبل ۳۵ درصد کاهش داشته و از همه مهمتر ذخیره برف استان امسال بسیار ناچیز است و به همین دلیل اهمیت ورود تصفیه خان ششم به شهر تهران بیش از هر زمان دیگری خودش را نشان می دهد.

او افزود: تصفیه خانه ششم اگر وارد مدار نمی شد، با این وضعیت بارندگی باید شاهد جیره بندی در تهران بودیم.

او افزود: در حدود ۶۲۳ میلیارد تومان از منابع تبصره ۳ در سال ۹۹ استفاده کردیم و بیش از ۲۳۰ کیلومتر اصلاح و بازسازی شبکه، ۱۰۰ هزار مخزن و ۲۲ کیلومتر خطوط بزرگ تهران اجرا شده است‌. همچنین ۲۵ هزار فقره انشعاب آب نصب شده است.

او افز د: در سال جاری بیش از ۵۰ کیلومتر شبکه آب تهران اصلاح شد و جهش بزرگی در بهبود شرایط داشته ایم.

مختاری همچنین خبر از بهره برداری ۲۰ مخزن آب اضطراری داد و گفت: بهره برداری از مخازن اضطراری به تعویق افتاد چرا که قمیت ورق به دلیل نوسانات شدید قیمت ها افزایش یافت و مناقصات در سه مرحله باطلل شد. این ۲۰ مخزن در ابتدای سال آینده بهره برداری می شود و مناقصه ۷۰مخزن نیز در فروردین ماه اجرا می شود.‌

استان تهران بارش باران پایتخت شرکت آب و فاضلاب شورای شهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر