کد خبر: 1052537 A

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران نسبت به تغییر مسیرهای اتوبوس بدون انجام مطالعه تذکر داد

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در دویست و هشتاد و یکمین جلسه شورای شهر تهران گفت:  مسئله حمل و نقل عمومی و توسعه آن یکی از دغدغه های مهم مدیریت شهری پنجم بوده است و همواره تلاش شده با رایزنی های مختلف تردد مردم در سطح شهر را به وسیله حمل و نقل عمومی برای کاهش ترافیک و آلودگی هوا تسهیل کنیم.

او افزود: یکی از مطالبات پایتخت نشینان هم تسهیل در تردد بوده و همزمان با شیوع کرونا اهمیت این مهم دو چندان شده است. از این رو در شرایطی که با تحریم های ظالمانه می جنگیم باید از حداکثر ظرفیت خود برای انتقال مردم و حفاظت از سلامتی آنان در مقابل ویروس کرونا استفاده کنیم. این در حالی است که متاسفانه با برخی اقدامات ‌‌و تغییرات بدون مطالعه وضعیت موجود به مخاطره افتاده که موجبات نارضایتی شدید مردم را فراهم ساخته است.

فراهانی تاکید کرد: چندی است که بر اساس گزارشات متعدد شهروندان از تغییرات عجیب در خط بی آر تی تجریش به راه آهن گلایه دارند. روز گذشته با حضور در این خط متوجه شدم که تغییر در مسیر، مردم را به زحمت زیادی انداخته است. 

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: اطلاعیه ای در ایستگاه های اتوبوس نصب شده است که در آن عنوان شده «از روز شنبه مورخ ۲۳ اسفند ماه خط مذکور یعنی بی آر تی تجریش به راه آهن تغییر کرده و مسافرانی که قصد عزیمت به تجریش را دارند می بایست در ایستگاه پارک وی پیاده و از اتوبوس های گردشی تجریش- پارک وی استفاده کنند. مسافرانی که قصد عزیمت به راه آهن از تجریش را دارند می بایست در ایستگاه امانیه پیاده شده و از اتوبوس های پارک وی- راه آهن استفاده کنند.»

فراهانی با بیان اینکه با این اقدام چند اتفاق نابهنجار غیرقابل دفاع رخ داده است، افزود: اول آنکه استفاده شهروندان از ظرفیت حمل و نقل عمومی که باعث کاهش زمان رسیدن به مقصد می شود توجیهی ندارد. مسافران پس از سوار شدن در ایستگاه تجریش باید در ایستگاه امانیه پیاده شده و سپس منتظر بمانند تا اتوبوس بعدی آنان را به مقصد برساند حال آنکه تجمع جمعیت در این ایستگاه و سوار شدن در اتوبوسی دیگر خود سبب تراکم افراد شده و احتمال انتقال کرونا را شدت می بخشد. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران ادامه داد: از سوی دیگر تعداد زیادی اتوبوس در ایستگاه پارک وی بدون استفاده و پارک شده در ساعات پیکی که جمعیت اتوبوس فشرده است و‌این خود جای تامل دارد. 

فراهانی تصریح کرد: در این خصوص و با توجه به اهمیت موضوع اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی درباره «تغییر مسیرهای اتوبوس بدون انجام مطالعه و لزوم استفاده از حداکثر ظرفیت» به شهرداری تهران تذکر می دهم و انتظار دارم شهرداری تهران بیش از پیش رضایت مردم را در ایام کرونا جلب کند و وضعیت تردد اتوبوس های خطوط بی آر تی را به حالت قبل بازگرداند.

اتوبوس بودجه شورای شهر تهران شهرداری مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر