کد خبر: 1052506 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نصب آسانسور در ایستگاه‌های مترو گفت: در گذشته مساله آسانسور برای معلولان خیلی جدی گرفته نمی‌شد، اما امروز با پیگیری و تلاش هیچ ایستگاهی بدون آسانسور افتتاح نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی در آیین افتتاح سه ایستگاه مترو و بهره برداری از ۴۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس شهری که به صورت مجازی برگزار شد، گفت: دو سال پیش گفته بودم حتی یک کیلومتر خط مترو هم ایجاد نکردیم اما الان حرفم را پس می گیرم، با گذشت دو سال و با کمک آقای حناچی و تلاش های گذشته آقای پورسیدآقایی و تیم آقای مناف هاشمی امروز می توانم بگویم که بیش از ده کیلومتر خط مترو افتتاح کرده ایم.

او ادامه داد: امسال ۹ ایستگاه را افتتاح کردیم و در سال آینده ۴ ایستگاه دیگر افتتاح می کنیم و ایستگاه هایی که در گذشته افتتاح کردیم، عدد تونل افتتاح شده بیش از ۲۰ کیلومتر می شود.

هاشمی با بیان اینکه دستگاه تی.بی.ام در خط ۶ به نزدیک حرم شاه عبدالعظیم رسیده است که در حدود ۶ کیلومتر را شامل می شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به دو ایستگاهی که امروز افتتاح می شود گفت: این دو ایستگاه بسیار مهم است.شمال غرب تهران تا به حال به این سبک به مترو متصل نبود و پدیده جدیدی در شمال غرب است چراکه ترافیک شمال غرب به سمت مرکز شهر با این ایستگاه کمتر می شود و مسافران می توانند از ایستگاه شهید ستاری به ایستگاه اشرفی اصفهانی و سپس در ایستگاه تربیت  مدرس وارد خط ۷ شوند و از این خط به مرکز و نقاط دیگر تهران بروند که افتخار جدیدی  برای مترو است که توانست منطقه ۵ و بخشی از منطقه ۲ را به مترو متصل کنند.

هاشمی با اشاره به نصب آسانسور در این ایستگاه ها گفت: در گذشته مساله آسانسور و معلولین خیلی جدی گرفته نمی شد که امروز با پیگیری و تلاش خانم نژادبهرام هیچ ایستگاهی بدون آسانسور افتتاح نمی شود.

اتوبوس ترافیک رئیس شورای شهر تهران شورای شهر تهران مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر