کد خبر: 1052280 A

ملکی خبر داد:

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از آماده باش ٣۵٠٠ آتش نشان و استقرار نیروها در ١٠٠٠ نقطه در شب چهارشنبه آخر سال خبرداد.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در باره تمهیدات صورت گرفته در شب چهارشنبه آخرسال گفت: به روزهای پایانی سال و شب چهارشنبه سوری نزدیک شده ایم، البته حسنی که در سال های اخیر متاسفانه دستخوش تغییرات بسیاری شده است.

وی با بیان اینکه با ورود وسایل محترقه‌ای که جایگاهی در اصل این جشن ندارد، مراسم حال شادی خود را از دست داده است، ادامه داد: به همین دلیل همه ساله در این شب شاهد مصدومیت و حتی تلفات جانی هستیم. از همه هموطنان تقاضا می کنیم که به دلیل بیماری کرونا که تمام دنیا را فرا گرفته مراعات کنند. اگر سال های گذشته نگران مصدومیت بر اثر حوادث بودیم امسال علاوه بر آن نگران تجمعات و بیماری نیز هستیم. 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: از همه تقاضا می کنیم برای قطع زنجیره بیماری و کاهش شیوع آن شهروندان مراعات کنند و مثل سال گذشته که همکاری بسیار خوبی داشتند جشن به صورت محدود در کانون خانواده و با رعایت ایمنی برگزار شود. 

ملکی  با بیان اینکه سازمان آتش نشانی تهران مثل سال های گذشته تمهیداتی را در نظر گرفته است، گفت: بر همین اساس در شب چهارشنبه آخر سال ٣۵٠٠ آتش نشان عملیاتی در حال خدمت رسانی به هموطنان خواهند بود که نیمی از این افراد شیفت همان روز خواهند بود و سایر افراد به خدمت فراخوانده می شوند. در واقع دو سوم از کل پرسنل عملیاتی در آماده باش خواهند بود. 

وی ادامه داد: در ١٠٠٠ نقطه از شهر نیروها مستقر خواهند شد که این نقاط با احتساب ایستگاه‌های آتش نشانی است. سایر استقرارها در میادین، معابر شلوغ و پرتردد و بازار صورت خواهد گرفت. 

ملکی گفت: آتش‌نشان‌ها با استفاده از خودروهای سبک و سنگین عملیاتی و حتی گروه های پیاده مستقر خواهند شد و از ظرفیت خودروهای عملیاتی شهرداری تهران، استفاده خواهد شد. این استقرارها از ساعت ١۵ عصر روز سه شنبه آخر سال آغاز خواهد شد و تا زمانی که آرامش در محدوده حاکم شده باشد، ادامه خواهد یافت. 

 

وی افزود: از هموطنان عزیز تقاضا می کنیم که چهارشنبه سوری امسال را مراعات کنند و از حضور در خیابان خودداری کنند. 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر