کد خبر: 1052267 A

رئیس ستاد انتخابات استان تهران:

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تاکنون ۲۲۲۷ داوطلب برای ۵۰۳ کرسی شوراهای شهر استان تهران (اصلی و علی البدل) ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایلنا، شکرالله حسن‌بیگی، رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: تاکنون ۲۲۲۷ داوطلب برای ۵۰۳ کرسی شوراهای شهر استان تهران (اصلی و علی البدل) ثبت نام کرده اند. که از این تعداد ۱۴ درصد بانوان و ۸۶ درصد آقایان را تشکیل می دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، چهاردهمین جلسه ستاد انتخابات استان تهران به ریاست شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران و با حضور روسای کمیته های ستاد انتخابات استان و اعضای ستاد در محل استانداری برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات استان گزارشی از عملکرد ستاد ارائه داد و اظهار داشت: طبق زمان بندی، تشکیل هیئت های اجرایی از سوی فرمانداران پایان یافت و کار رسیدگی به صلاحیت های داوطلبان ثبت نامی در انتخابات شوراها آغاز شده است.

وی افزود: در برخی شهرستان ها تعداد ثبت نام ها کمتر  و در شهرستان هایی همچون؛ تهران، اسلامشهر، شهریار و ری به دلیل کثرت داوطلبان رسیدگی به صلاحیت ها در زمان بیشتری انجام می شود و بر این اساس فرمانداران بدون هماهنگی با حوزه سیاسی استانداری اجازه خروج از شهرستان خود را ندارند.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در مورد آمار ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر استان عنوان کرد: از روز ۲۰ اسفندماه همزمان با آغاز زمان ثبت نام از داوطلبان؛ در روز نخست ۲۵۲ داوطلب، روز دوم ۲۸۵ داوطلب، روز سوم ۲۴۵ داوطلب، روز چهارم ۴۹۵ داوطلب، و تا روز پنجم ۷۴۹ داوطلب برای انتخابات شوراهای شهر ثبت نام کرده اند و مجموع داوطلبان ثبت نام شده انتخابات شوراها نیز تاکنون ۲۲۲۷ نفر است که برای ۵۰۳ کرسی شوراهای شهر استان تهران (اصلی و علی البدل) ثبت نام کرده اند.که از این تعداد ۱۴ درصد بانوان و ۸۶ درصد آقایان را تشکیل می دهند.

حسن بیگی سپس گفت: از مجموع تعداد افراد داوطلب انتخابات شوراها ۵۲ درصد با حضور در فرمانداری، ۱۹ درصد با استفاده از اپلیکیشن موبایلی و ۱۹ درصد با کامپیوتر خانگی و ۱۰ درصد با حضور در دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کرده اند.

وی با بیان اینکه ثبت نام ۷۶۰ داوطلب شوراهای شهر در حال بررسی است تاکید کرد: تا ساعت ۱۸ روز ۲۶ اسفندماه، وضعیت بررسی ثبت نام همه افراد داوطلب انتخابات شوراها باید از سوی فرمانداری ها نهایی و تعیین تکلیف شود.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در خصوص انتخابات شوراهای روستا تصریح کرد: ۴۸۰ روستا در استان تهران در حال حاضر دارای شورا هستند و ۵۱ روستا نیز فاقد شورا، برخی روستاها خالی از سکنه و یا الحاق به شهر هستند و طبق تصمیمات اتخاذ شده مقرر شده است تا سایر روستاها، دارای شورا شوند.

حسن بیگی در پایان با اشاره به اهمیت نگاه بی طرفانه و قانونمداری تاکید کرد: همه فرمانداری ها باید وضعیت انتخاباتی داشته باشند و همه امکانات باید در اختیار فرآیند برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ باشد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر