کد خبر: 1052173 A

سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد که فردا آخرین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات شوراها است و این مهلت تمدید نخواهد شد.

به گزارش  خبرنگار ایلنا، «سید اسماعیل موسوی» پس از بازدید از محل ثبت نام  ششمین دوره انتخابات شوراها واقع در ساختمان شماره ۲ فرمانداری تهران در جمع خبرنگاران گفت: از ۲۰ اسفند ماه فرایند ثبت نام انتخابات شوراهای شهر آغاز شده و تا ۲۶ اسفند نیز ادامه دارد و در یک هزار و ۳۹۱ شهر در سراسر کشور عملیات ثبت نام شوراها در حال انجام است.

او ادامه داد: قابل پیش بینی بود که در شروع کار و روزهای نخست تعداد داوطلبان کمتر باشد چرا که تصمیم جدی برای ثبت نام نگرفته بودند اما از روز گذشته سیر ثبت نام ها صعودی شده و برای امروز و فردا نیز پیش بینی افزایش ثبت نام ها را داریم.

موسوی با اشاره به اینکه در این دوره ۴ روش برای ثبت نام پیش بینی شده، گفت: نخست اپلیکیشن موبایلی است که درصد قابل قبولی از داوطلبین از منزل با این شیوه ثبت نام کردند. روش دوم نسخه دسکتاپ رایانه های شخصی است که حدود 16 درصد از داوطلبان از این روش استفاده کردند و روش دیگر مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و مراجعه حضوری به فرمانداری هاست که حدود 50 درصد داوطلبین با مراجعه به فرمانداری ها ثبت نام خود را انجام دادند.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پاسخ به این سوال که آیا مهلت ثبت نام تمدید خواهد شد، گفت: بر اساس قانون ثبت نام شوراها در 7 روز انجام می شود و فردا نیز از ساعت 8 صبح تا 16 روال ثبت نام ادامه دارد. در روزهای آخر تعداد داوطلبان زیادتر خواهد شد. لذا همکاران ما در فرمانداری ها باید تمام این ثبت نام ها را بررسی کنند و لذا تعیین بخشی از ثبت نام داوطلبان به روز چهارشنبه موکول می شود اما  قطعا فردا آخرین روز ثبت نام خواهد بود.

سید اسماعیل موسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر