کد خبر: 1051972 A

سردار حمیدی خبر داد:

رییس پلیس راهنمایی تهران بزرگ از کاهش ۱۴ درصدی تصادفات برای دومین سال پیاپی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمدحسین حمیدی گفت: راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ رتبه اول کاهش تصادفات را در بین شهرهای کل کشور در حوزه درون شهری کسب کرد و توانستیم این کار را که در سال گذشته شکل گرفته بود، تداوم دهیم.

وی ادامه داد: علی رغم اینکه حوادث در حوزه موتورسیکلت افزایش داشته است اما در مجموع تلفات ۱۴ درصد برای دومین سال پیاپی کاهش داشته است.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: از همه همکارانم که در شرایط سخت کرونا که با سعه صدر بیشتر برای حفظ ایمنی مردم در حوزه مقابله با کرونا تلاش مجدانه داشته و خواهند داشت، تشکر می‌کنم. در این مسیر نیز چند نفر از همکاران ما فوت شده‌اند و چندین نفر مبتلا شده و خوشبختانه بهبود پیدا کرده و به کار باز گشته‌اند.

سردار حمیدی تصریح کرد: همیشه نیمه دوم اسفند پرتراکم‌ترین ایام سال است و مردم از خرید خود نمی‌کاهند و این شور و نشاط مردم باعث خرسندی است و ما امیدواریم ملاحظات بهداشتی را هم رعایت کنند. این چرخش سفرها کار را برای ما بیشتر کرده است در چند روز باقی مانده ترافیک سنگینی در عصرها خواهیم داشت و در پنجشنبه و جمعه پایان سال نیز با ترافیک مواجه خواهیم شد.

وی افزود: در ولادت امیرالمومنین(ع) نزدیک به صد هزار خودرو یعنی نیم میلیون نفر وارد بهشت زهرا(س) شد که باعث کاهش فاصله اجتماعی شد. برآورد ما برای پنجشنبه آخر سال نیز همین است به همین منظور جلسه‌ای با سازمان بهشت زهرا(س) داشتیم و در حوزه انتظامی با رده‌های مختلف پلیس مانند پیشگیری و امنیت همکاری داریم تا مشکل خاصی در ایام پنجشنبه و جمعه پایان سال نداشته باشیم. ما همچنین در تعطیلات به دلیل خلوتی خیابان‌ها با افزایش سرعت و احتمال افزایش تصادف مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد:  نوروز سال ۱۴۰۰ نیز بخش زیادی محدودیت شبانه تداوم خواهد داشت و تعطیلات نوروز ربطی به لغو محدودیت شبانه نخواهد داشت.

سردار محمدحسین حمیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر