کد خبر: 1051359 A

مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: مشارکت یکی از اعضای خانواده در کنار فرد بهبودیافته از اعتیاد، در کسب آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند در ایجاد انگیزه به آن فرد موثر باشد و احتمال ورود به کسب و کار خانوادگی را افزایش دهد.

به گزارش ایلنا، جلسه بررسی عملکرد سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در اجرای تفاهم نامه عملیاتی سال ۱۳۹۹ با حضور صمد محمدی مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد و عرفان منش، مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای در راستای مراقبت و آموزش بعد از درمان معتادان برگزار شد .

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد در این جلسه ضمن تاکید بر ارسال گزارش عملکرد سال گذشته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: همچنین در خصوص تفاهم نامه، به منظور ارزیابی عملکرد استان‌ها، می‌بایست ارزیابی‎ها بر اساس شاخصه‌های ستاد انجام شود .

محمدی افزود: به منظور ثبت دقیق‌تر اطلاعات آموزش آسیب‌دیدگان از اعتیاد و اخذ گزارشات کامل‌تر به ‍‌ویژه برای آموزش‌های درون زندان، سامانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید اصلاح شود.

همچنین مدیرکل دفتر راهبری اجرای آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: تلاش برای تغییر رویکرد در اجرای تفاهم نامه و منوط کردن اجرای دوره‌های آموزشی، باید به درخواست کتبی سازمان‌های همکار شوراهای هماهنگی، ادارات کل بهزیستی و زندان ها انجام شود .

وی افزود: تلاش داریم امکان استفاده از دوره‌ها به صورت مهارت ویژه دوره‌های آموزشی فشرده، بدون آزمون و گواهی مهارت مورد بررسی بیشتر قرار دهیم.

عرفان منش در پیشنهادی مبنی بر عدم ارائه آموزش‌ها در مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ در حین درمان گفت: بهتر است ارائه آموزش مهارتی برای معتادین به‌منظور افزایش مشارکت افراد و افزایش بازدهی دوره ها، بعد از درمان و ترخیص از مراکز درمانی انجام شود و ما تلاش داریم امکان همراهی یکی از اعضای خانواده فرد بهبودیافته با وی در آموزش ها را به منظور افزایش انگیزه در فرد و همچنین افزایش احتمال ورود به کسب و کار خانوادگی، در دستورالعمل کاری خود قرار دهیم.

مديركل دفتر راهبري اجراي آموزش سازمان آموزش فني و حرفه‌اي
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر