کد خبر: 1050430 A

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

سازمان هواشناسی اعلام کرد بارش‌ها از غرب و شمال‌غرب آغاز و گستره آن بعد ازظهر به سواحل خزر، دامنه‌های البرز و زاگرس و مرکز کشور خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، این سامانه فردا تقویت شده و به جز در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، و جنوب استان‌های کرمان، خراسان جنوبی و فارس، در سایر مناطق بارش و وزش باد شدید رخ خواهد داد که در مناطق سردسیر و ارتفاعات به صورت برف خواهد بود. 

به پیش بینی هواشناسی از امروز پنج شنبه، تا شنبه دمای هوا در بیشتر مناطق به‌ویژه نیمه شمالی کشور بین ۸ تا ۱۵ درجه کاهش می‌یابد. 

مدیریت بحران استان تهران هم با هشدار درباره احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی، آبگرفتگی معابر عمومی و کاهش دید از کوهنوردان خواست تا اطلاعیه بعدی از صعود به ارتفاعات کوهستانی تهران خودداری کنند. 

فردا جمعه، بر شدت و گستره فعالیت این سامانه بارشی افزوده شده و به جز جنوب شرق و بخش‌هایی از جنوب در سایر مناطق کشور بارش برف و باران خواهیم داشت. از بعدازظهر شنبه هفته آینده با حرکت به سوی شرق از شدت این سامانه در نواحی غربی کاسته شده و فعالیت آن به سواحل دریای خزر بخش‌هایی از شمال شرق و شرق کشور محدود می‌شود. 

اواخر شنبه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود و یکشنبه برای اکثر مناطق جعبه پایدار و آسمانی صاف پیش‌بینی شده است. 

همچنین شنبه هفته آینده برای نواحی جنوبی و نیمه شرقی کشور افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود. 

دریای خزر از بعدازظهر امروز پنجشنبه تا اوایل وقت شنبه مواج و طوفانی است. همچنین طی ۳ روز آینده خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود.

 

استان تهران استان کشور بارش برف و باران مدیریت بحران هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر