کد خبر: 1050212 A

چراغعلی:

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با اشاره به رشد ۵۴ درصدی بودجه شهرداری های استان تهران در سال ۱۴۰۰ بر پیگیری راه های تحقق بودجه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ عبدالرضا چراغعلی در جلسه ابلاغ بودجه شهرداری های استان تهران با اشاره به رشد بودجه شهرداری های استان تهران اظهار داشت: بودجه شهرداری های تهران از ٦١ هزار میلیارد ریال در سال گذشته با ٥٤ درصد رشد به ٩٥ هزار میلیارد ریال در سال ١٤٠٠ افزایش یافت.

وی ادامه داد: بودجه شهرداری تهران نیز از ٣٠٥ هزار میلیارد ریال در سال گذشته با رشد ٢٤ درصدی به ٤٨٨ هزار میلیارد ریال در سال آینده افزایش یافت؛ همچنین در سال جاری دولت ١٣٢میلیارد تومان به بودجه در زمینه حمل و نقل به شهرداری های استان تهران کمک کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران عنوان کرد کرد: با سیاست های در نظر گرفته برای سال پیش روی شاهد خدمتگزاری بیشتر و تحولات ارزنده تری در حوزه شهری باشیم؛ به علاوه از ٤٥ شهر استان تهران بودجه برخی از آنها نظیر اسلامشهر، ارجمند، صفا دشت و چهاردانگه ٩٦درصد و بودجه برخی دیگر از شهرهای نیز ٥٤ درصد رشد یافته است.

چراغعلی سپس گفت: بودجه شهرداری ها در سال ١٤٠٠ در راستای شفاف سازی، توسعه به کارگیری فناوری های نوین، تاکید بر مالیات ها، افزایش خودکفایی شهرداری ها، اقدامات سازگار با محیط زیست، توجه به الویت های بومی برای آسایش شهروندان، ارتقای تاب آوری شهر به ویژه در مقابله با ویروس کرونا ، هوشمندسازی و توسعه خدمات غیرحضوری، اهتمام جدی به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز، بازیایی هویت شهریشهرداری تدوین شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به کار دشوار شهرداری ها در سال ۱۴۰۰ برای تحقق بودجه و همچنین جلوگیری از انحراف از بودجه اقدامات ماندگاری پیگیری شود.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر