کد خبر: 1050126 A

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران:

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران در آئین امضاء تفاهمنامه مشترک با سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه معاضدت حقوقی و قانونی تکلیف قانونی است، گفت: آمادگی داریم در بهزیستی استانها وکلایی را به صورت شیفتی مستقر کنیم و حتی به درب منازل مددجویان بفرستیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، «جعفر کوشا» رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران در آئین امضاء تفاهمنامه مشترک با سازمان بهزیستی کشور در راستای تحقق مفاد اصول ۲۱ و ۲۹ و ۳۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده واحده تشکیل بهزیستی و ماده ۲۳ قانون حمایت از معلولان و مطابق بند ۲ ماده ۱۹ قانون وکالت و بند ۵ ماده ۶ لایحه قانونی استقلال کانون وکلا دادگستری، گفت: وکالت امری خدایی و الهی است؛ در حال حاضر ۲۵ کانون وکلا در سراس کشور فعالیت می‌کنند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران یکی از وظایف کانون را معاضدت حقوقی و قانونی برشمرد و گفت: ارجح و اصلح معاضدت به افرادی است که بیشتر نیازمند هستند به عبارتی افراد تحت پوشش بهزیستی اعم از معلولان و ... چراکه حق بر حیات موضوع حقوق بشری است.

وی با بیان اینکه معاضدت حقوقی و قانونی تکلیف قانونی است، ادامه داد: شرعا، اخلاقا و قانونی وظیفه داریم به افراد دارای معلولیت که توانایی بالا رفتن از پله‌های دادگاه‌ها را ندارند و همچنین افراد آسیب‌پذیر و زیر خط فقر حمایت کنیم.

کوشا در پایان با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) «انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق»، یادآور شد: برای تمام کردن اخلاق باید به همنوع خودمان کمک کنیم و اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران در هر زمان، مکان و شرایطی آمادگی دارد برای مددجویان بهزیستی معاضدت حقوقی و قضایی داشته باشد و می‌توانیم در بهزیستی استانها وکلایی را به صورت شیفتی مستقر کنیم و حتی به درب منازل مددجویان بفرستیم تا خدمات لازم را ارائه دهند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر