کد خبر: 1050114 A

سرپرست اداره کل حریم شهر تهران از آماده باش نوروزی کمیته ویژه صیانت از حریم با هدف رصد و پایش هرچه بیشتر مناطق دارای حریم و جلوگیری از هرگونه عملیات ساختمانی غیر مجاز و تصرف و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در بازه زمانی ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا صادقی سرپرست اداره کل حریم در این باره گفت: همواره صیانت از حریم به عنوان ریه‌های تنفسی شهر تهران دارای اهمیت ویژه‌ای است، بدین منظور امسال هم وفق سنوات گذشته در طرح استقبال از بهار با ابلاغ دستور العملی از ۲۵ اسفند جاری تا ۱۶ فرودین ۱۴۰۰ هر گونه عملیات عمرانی در مناطق ۱۱گانه دارای حریم محدود می‌شود؛ وی تأکید کرد: این محدودیت برای تمامی فعالیت‌های عمرانی شامل ساخت و ساز، فنس کشی، تعمیرات و… است، به گونه‌ای که شامل عملیات دارای پروانه ساخت هم می‌شود. 

وی افزود: با توجه به قوانین ومقررات مرتبط با حریم شهر تهران از جمله تبصره ذیل ماده ۲ قانون نظارت بر گسترش شهر تهران، مناطق ۱۱گانه حریم شهر تهران موظف هستند با بهره گیری ازتمامی ظرفیت‌ها و امکانات و با استفاده از توان اجرایی و عملیاتی عوامل شهربان و حریم بان، نسبت به اجرای کامل این دستورالعمل اقدام کنند و به صورت منظم این اداره کل را از اقدامات خود مطلع سازند. 

سرپرست اداره کل حریم گفت: به منظور اطمینان از حسن اجرای این دستورالعمل بازدیدهای مستمر توسط اینجانب، معاونین اداره کل حریم، مدیران ادارات نظارت و پهنه حریم در دستور کار می‌باشد، همچنین در صورت نیاز به جلوگیری یا تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز توسط افراد سودجو، شهرداری با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با متخلفین برخورد میشود. 

صادقی تأکید کرد: لازم به ذکر است به منظور صیانت هر چه بهتر از حریم شهر تهران، پل ارتباطی بین شهرداری و شهروندان تهرانی نیز فعال است تا شهروندان بتوانند با استفاده از سامانه ۱۳۷ گزارش ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات را ارائه کنند. پس از اعلام گزارش‌های مردمی، همکاران سامانه ۱۳۷ از طریق نواحی شهرداری موارد را پیگیری میکنند، تا گشت‌های عوامل حریم بان به سرعت وارد عمل شوند. 

به گزارش روابط عمومی معاونت معماری و شهرسازی، وی با بیان اینکه ایام نوروز جزء زمان‌هایی است که افراد سودجو  با فرصت طلبی از تعطیلات پیش رو بیشتر درصدد تعرض به حریم و ساخت و ساز غیر مجاز می‌باشند، گفت: خوشبختانه طی سه سال گذشته با برنامه ریزی‌های انجام شده تخلفات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

آماده باش تغییر کاربری شهر تهران طرح نوروزی کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر