کد خبر: 1049062 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

وزیر آموزش و پرورش در نشست با معلمان منتخب استان آذربایجان شرقی در تبریز از ایجاد بخش ویژه‌ای در شبکه شاد با عنوان «گفت‌وگو با وزیر» خبر داد.

به گزارش ایلنا،  محسن حاجی میرزایی در نشست با معلمان منتخب استان در محل باشگاه فرهنگیان تبریز، با تبریک بعثت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: اعتلای روح و روان و پیشرفت جامعه، در سایه همت معلمان ممکن می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش معلمان را جزو ممتازترین و برجسته‌ترین اقشار جامعه و گروه‌های مرجع و مورد اعتماد و احترام جامعه برشمرد و افزود: نقشی که معلمان ایفا می‌کنند سازگارترین و هماهنگ‌ترین نقش با فلسفه خلقت است.

وی با بیان اینکه مسئول آگاهی و یادگیری و توانمندسازی جامعه معلمان هستند تا مردم را برای زندگی بهتر تجهیز کنند، تاکید کرد: شغل معلمی غنی‌ترین و پربارترین شغل جامعه است.

حاجی میرزایی در ادامه تصریح کرد: معلمان مسئولیت پرورش انسان را بر عهده دارند، این یک ارزش و شرافت ذاتی است.

وی ادامه داد: همه پیشرفت‌ها و دستاوردها، متکی بر انسان است و پیشرفت و تربیت انسان، مرهون نقش آفرینی معلمان است.

عضو کابینه تدبیر و امید اظهار کرد: معلمی موهبت الهی است و نقش معلم در دوران شکل گیری رفتار و شخصیت انسان در تمام عمر انسان ماندگار است.

وی با بیان اینکه امروز نظام آموزشی در معرض یک بحران جهانی قرارگرفته و موضوع ماموریت معلمان و فلسفه وجودی ما با چالش رو به رو شده است، فرآیندها و روش‌های گذشته را فاقد کارایی دانست و افزود: ویژگی و قابلیت معلمان در عصر جدید، مورد داوری همه جانبه قرار گرفته و ظرفیت‌های بروز و ظهور استعدادهای معلمان، فراهم شده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این‌که جامعه توانمند را جامعه‌ای دانست که در شرایط بحران، به سرعت موقعیت خود را پیدا و نقش آفرینی می‌کند، افزود: ما افتخار می‌کنیم که مسئولیت‌پذیری و تطابق با شرایط کرونایی معلمان زبان زد شده و کارکردهای تعلیم و تربیت تحت تاثیر شیوه‌های نوین قرار گرفته و تلاش ما باید در راستای خلق جلوه‌ها و روش‌های جدید باشد.

وی اضافه کرد: مقصد ما تربیت دانش آموزان برای زندگی عزتمند و توانمند در جامعه است که این مقصد بیش از پیش مورد مخاطره قرار گرفته است.

حاجی میرزایی با بیان این‌که مهمترین مسئله آموزش و پرورش نیروی انسانی و عنصر بی‌بدیل نظام تعلیم و تربیت معلم است، تصریح کرد: امنیت، آرامش و معیشت معلم برای ما اهمیت بسیاری دارد؛ بنابرین درصدد اجرایی کردن رتبه‌بندی معلمان براساس کیفیت کار آنان برای افزایش انگیزش و آرامش هستیم.

وی بنیان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را بر منابع انسانی دانست و افزود: اگر منابع انسانی متعهد در اختیار داشته باشیم، می‌توانیم مسیر اجرایی‌سازی سند را طی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در تعیین تکلیف نیروها و جذب نیروی انسانی با کیفیت، پیشتاز بودیم و در شورای انقلاب فرهنگی تنها یک مسیر برای جذب و استخدام به آموزش و پرورش تصویب کردیم و آن هم از طریق کنکور و دانشگاه فرهنگیان است.

وی در این نشست از ایجاد قسمت ویژه‌ای در شبکه شاد با عنوان «گفت‌وگو با وزیر» خبر داد.

آذربایجان شرقی آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی انقلاب جامعه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر