کد خبر: 1048879 A

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران در نشستی با ادارات آب و فاضلاب استان تهران‌، توزیع برق استان تهران و شرکت گاز استان تهران که با موضوع اتخاذ تدابیر پیشگیری از سرقت در پوشش مأمورین آب، برق و گاز بر پیشگیری از جرائم و تخلفات این حوزه و همچنین اطلاع رسانی برای عموم شهروندان برای آگاهی عمومی آنان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی دیزجی گفت: همانگونه که استحضار دارید جرم سرقت تعزیری از نظر فراوانی ارتکاب جرم بعنوان اولین جرم در سطح کلیه حوزه‌های قضائی دادگستری استان تهران شناسایی گردیده و نظر به اینکه گاهی مشاهده می‌شود سارقین با تظاهر به اینکه مأمور آب، برق و گاز هستند به منازل مسکونی مراجعه نموده و اقدام به سرقت می نمایند. لذا در نشستی که در معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با موضوع سرقت در پوشش مأمورین با این هدف که مأمورین مذکور مشخصه‌ای داشته باشند تا قابلیت شناسایی توسط شهروندان عادی را داشته باشد تشکیل گردید که نحوه شناسایی مأمورین کنتور خوان توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شرکت توزیع برق استان تهران برای اطلاع رسانی بهتر و کاهش جرم سرقت اعلام شد.

وی با اشاره به نحوه شناسایی مأمورین شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: بطور روزانه برای هر مأمور قرائت کنتور، یک کد اختصاص می‌یابد که شهروندان می‌توانند با ارسال کد مأمور به شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۵۲۲ نسبت به استعلام هویت ایشان و قانونی بودن کار آنها مطمئن شوند و ایشان را جهت قرائت کنتور به داخل منزل راهنمایی نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران همچنین درباره نحوه شناسایی مأمورین شرکت توزیع برق استان تهران تصریح کرد: مشترکین جهت پرداخت قبوض برق باید به سایت اداره برق یا اپلیکیشن برق من مراجعه نمایند که تصویر مأمور قرائت کنتور و موعد مراجعه بعدی وی روی قبض مشخص گردیده است تا مشترکین نسبت به هویت ایشان اطمینان حاصل نمایند.

گفتنی است علت این اقدام از سوی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران باعث کاهش تخلفات و جرم سرقت و کاهش ورودی پرونده به محاکم قضائی و همچنین اطلاع رسانی عمومی شهروندان می‌شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر