کد خبر: 1048873 A

فرمانده مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با ایلنا:

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به کشفیات مواد مخدر و سلاح‌ در مرزها از ابتدای سال جاری تاکنون از شهادت ۱۶ نفر از بهترین نیروهای مرزبانی از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

«سردار گودرزی» فرمانده مرزبانی ناجا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره اولویت‌های مرزبانی ناجا گفت: یکی از اقدامات ما در مرزها مبارزه با فتنه و تاکتیک استبکار جهانی مانند مبارزه با مواد مخدر است و از ابتدای سال تاکنون ۱۲۹ تن مواد مخدر کشف کرده‌ایم که نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد افزایش پیدا کرده‌است و این نشان از درک درست مرزبانان در مرزها دارد. همچنین در حوزه کالای قاچاق امسال بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان انواع کالای قاچاق کشف و ضبط کرده‌ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا درباره کشف و ضبط سلاح‌های قاچاق ادامه داد: در بحث جلوگیری از ورود سلاح‌های جنگی امسال توفیقات خوبی داشته‌ایم و اجازه ورود این سلاح‌ها را به کشور نداده‌ایم و کشف این سلاح‌ها نسبت به سال گذشته بیش از ۲۸ درصد افزایش داشته است. بیش از ۱۱۰ هزار نفر از متجاوزان مرزی که به صورت غیرقانونی قصد ورود به کشور را داشتند، دستگیر کرده و به کشور خودشان برگرداندیم و به دلیل شیوع بیماری کرونا این از اقدامات مثبت همکاران ما است.

سردار گودرزی با بیان اینکه مرزنشینان، مرزبانان افتخاری ما هستند، تصریح کرد: وضعیت امنیتی در استان‌های مرزی خوب و مناسب است.

وی در پاسخ به این سوال که از ابتدای سال جاری تاکنون چند شهید در دفاع از مرزها داشته‌ایم، گفت: در رزم‌هایی که از جمله با گروه‌های قاچاقچیان داشته‌ایم، ۱۶ نفر از بهترین فرماندهان ما شهید شده‌اند، البته در غیر از رزم هم شهید داشته‌ایم.

فرمانده مرزبانی ناجا درباره ساماندهی کولبران گفت: اگر کسی در مرزها به صورت قانونی و در زمان مشخص مکان و مشخص تحت کنترل و نظارت مرزبانی اقدام کند، قطعا از او دفاع خواهیم کرد، اما کسی بخواهد در دل شب حرمت مرز ما را بشکند، به وظیفه خودمان عمل می‌کنیم البته ساماندهی کوله‌بران نیز بر عهده دستگاه‌های دیگر است که اقداماتی در این زمینه در حال انجام است.

وی در پاسخ به این سوال که گذرگاه‌های ایجاد شده تا چه میزان موثر بوده است، گفت: این گذرگاه‌ها هنوز به صورت مطلوب جا نیفتاده است، اما دولتمردان ما به ویژه مسئولان وزارت کشور در حال تلاش هستند تا این مشکلات برطرف شود.

به گفته سردار گودرزی مرزهای خوزستان بسته است و هیچ رفت و آمدی در پایانه‌های مرزی به ویژه در مرز عراق صورت نمی‌گیرد.

وی درباره بودجه سال ۱۴۰۰ مرزبانی نیز گفت: بودجه زمانی اثر دارد که محقق شود، متاسفانه امسال بخش اعظمی از بودجه محقق نشده است، اگر محقق شود قطعا می تواند، اثرگذار باشد، البته برای سال ۱۴۰۰ بودجه افزایش داشته است و اگر درصد قابل توجهی از بودجه محقق شود، می‌توانیم اقدامات خوبی در مرزها انجام دهیم.

فرمانده مرزبانی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر