کد خبر: 1048666 A

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اعلام کرد:

غلامحسین رحیمی، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست شورای مدیریت آموزش عالی استان چهار محال و بختیاری اعلام کرد: دو طرح آمایش بررسی متناسب‌سازی رشته‌ها با نیازهای منطقه و مأموریت گرایی که به یکدیگر پیوسته هستند، در کارگروهی در زیرمجموعه شورای مدیریت آموزش عالی هر استان دنبال شود.

به گزارش ایلنا، در این نشست رحیمی با اشاره به طرح تقسیم‌بندی مناطق ۱۰گانه از سوی وزارت علوم، در راستای مدیریت منطقه‌ای به مناطق اظهار داشت: مقرر شد در هر استان شورای مدیریت آموزش عالی استان تشکیل شود که ریاست آن نیز بر عهده رئیس دانشگاه معین استان است و روسای دانشگاه‌های دولتی منطقه، رئیس دانشگاه پیام نور، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان و نماینده مؤسسات غیردولتی و غیرانتفاعی دیگر اعضای آن هستند و می‌توان روسای دانشگاه‌های فرهنگیان و علوم پزشکی را نیز به جلسات شورا دعوت کرد. 

وی افزود: دبیرخانه شورا در دانشگاه مادر تشکیل می‌شود و کارگروه‌های مورد نیاز را می‌توان در دانشگاه‌های دیگراستان تشکیل داد. 

رحیمی تأکید کرد: می‌خواهیم آموزش عالی با قدرت بیشتری در استان‌ها فعالیت داشته باشد؛ آموزش عالی باید در هر استان یک نماینده و به نوعی قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشد و بتواند در توسعه فناوری استان‌ها مؤثر باشند. 

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به تدوین برنامه طرح آمایش آموزش عالی تأکید کرد: تا زمانی که این سند، همراه با شرح وظایف و اختیارات آن به دانشگاه‌ها ابلاغ نشود نمی‌توان درباره مدیریت و اجرای آن در بعد استانی تصمیم‌گیری کرد. 

وی همچنین مهم‌ترین وظیفه شورای مدیریت آموزش عالی را نوعی ایجاد هماهنگی در آموزش عالی استان، ارتقای کیفیت آموزش عالی، کمک به برنامه‌ریزی ماموریت‌گرا کردن دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پایش سلامت اخلاقی محیط‌های علمی و ایجاد کار گروه مهارت آموزی در دانشگاه‌ها با کمک موسساتی که در حوزه مهارتی کار می‌کنند، عنوان کرد. 

 سعید کریمی رئیس دانشگاه شهرکرد نیز در این نشست به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده در استان در راستای اجرای آیین نامه مدیریت استانی موسسات آموزش عالی پرداخت. 

گفتنی است در پایان نشست، روسای دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری نظرات و پیشنهادات خود را به معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم ارائه کردند.

آموزش عالی علوم تحقیقات و فناوری فناوری وزارت علوم استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر