کد خبر: 1048639 A

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور گفت: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سازمان نظام پرستاری، عبدالله صفری افزود: انتظار جامعه پرستاری از مسئولان وزارت بهداشت این است که رسیدگی به پرونده شهدای مدافع سلامت را تسریع بخشند. تا کنون با وجود بیش از 100 شهید مدافع سلامت در گروه پرستاری کمتر از 50 نفر پرونده های آن ها تعیین تکلیف شده است.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور ادامه داد: سختی کار شغل پرستاری بر همه آشکار است. زمانی که این عزیزان با اخلاص جان خودشان را در راه سلامتی بیماران گذاشته اند؛ شایسته نیست خانواده های آنها بیش از این بلاتکلیف بمانند. 

وی گفت: پرستارانی که به کرونا مبتلا می شوند، روزهای سختی را سپری می کنند. مدتی از چرخه خدمت به بیماران دور هستند و زمانی که در شیفت های خود حاضر می شوند، برخی از این عزیزان دچارعوارض و آسیب هایی ناشی از بیماری کرونا شده اند؛ که نیاز است امتیاز شبه ایثارگری برای آنها در نظر گرفته شود.

صفری در خصوص وسایل حفاظتی پرستاران بیان کرد: در حد لزوم وسایل حفاظتی برای پرستاران در بیمارستان ها در نظر گرفته شده است. ولی نیاز است یک محیط ایمن برای این عزیزان ایجاد شود برای مثال؛ بخشنامه های که به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده است برای عدم بکارگیری پرستاران باردار در بخش ها اجرایی شود، تا پرستاران بدون استرس و دغدغه ای به خدمات دهی بپردازند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور خاطر نشان کرد: روند بیماری در کشور با ثبات است مردم باید بدانند؛ با توجه به اینکه در آستانه نوروز هستیم تا جایی که امکان دارد از انجام سفرها پرهیز کنند. که اگر این پرهیز نباشد، شاهد افزایش ورودی های بیمارستان ها خواهیم بود.

شهدای سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر