کد خبر: 1047551 A

غلامی:

وزیر علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز در بازدید از حوزه برگزاری آزمون دکترا در جمع خبرنگاران گفت: امروز آزمون متمرکز دکتری سال ۱۴۰۰ در کشور برگزار می شود و حدود ۱۹۵ هزار داوطلب در ۲۱۰ حوزه امتحانی در ۱۱۰ شهر به رقابت با یکدیگر می پردازند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، منصور غلامی در بازدید از حوزه آزمون دکتری در دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: سال گذشته ۶۰ حوزه برای آزمون دکتری داشتیم، اما امسال به دلیل افزایش فاصله صندلی ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی تعداد حوزه ها افزایش یافت.
وزیر علوم افزود: در استان خوزستان هم علاوه بر افزایش حوزه های امتحانی تلاش کردیم تا دستورالعمل های بهداشتی با سخت گیری بیشتری اجرا شود.
غلامی با بیان اینکه از بین داوطلبان، ۴۵ درصد خانم و ۵۵ درصد آقا هستند، گفت: فقط در دو گروه فنی مهندسی و دامپزشکی تعداد آقایان بیشتر است و در سایر رشته ها، اکثریت با خانم ها است.
وزیر علوم همچنین در خصوص حذف برخی گرایش های آزمون دکتری نیز تاکید کرد: گرایش هایی که در کنار رشته های مختلف تجمیع یا حذف شده است به دلیل برنامه ریزی آموزشی و یک سری بحث های کارشناسی بوده که اتفاق افتاده است.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری آزمون دکتری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر