کد خبر: 1047250 A

شهردار تهران درباره حصار کشی در اطراف تئاتر شهر گفت: تئاتر شهر یکی از مفاخر دوره معماری معاصر است. اما درباره تداخل عملکردهایی که در اطراف آن قرار دارد و حفاظت از تئاتر شهر به صورت کارشناسی، بحث‌هایی شده است و هر اقدامی که بخواهد صورت گیرد مبتنی بر مطالعات کارشناسی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی در حاشیه افتتاح دو ایستگاه مترو دولاب و میدان قیام در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات رئیس جمهور در این مراسم گفت: در مورد سه نکته‌ای که آقای رئیس جمهور اشاره کردند، یکی از آن‌ها بوی نامطبوع بود که البته در حریم تهران است اما قول دادیم که تمام تلاش خود را با همکاری استانداری تهران انجام دهیم تا این اتفاق به نام تهران و پایتخت حل شود. 

او ادامه داد: رئیس جمهور در مورد انسجام ساختمان‌ها نیز صحبت کردند که این یک اقدام میان مدت و بلندمدت است و باید در طرح تفصیلی تعقیب شود و این کار را در دستور کار داریم و آن را پیگیری خواهیم کرد. 

حناچی درباره اشاره رئیس جمهور درخصوص ساماندهی کودکان کار و تکدی‌گری گفت: شهرداری در این زمینه مسئولیت‌هایی دارد. در حال حاضر برای کودکان کار و کسانی که به تکدی‌گری مشغول هستند مراکزی را برای ساماندهی و توانمندسازی راه اندازی کردیم و این کار را با شدن بیشتری ادامه خواهیم داد. 

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که با بهره برداری از ایستگاه‌های مترو مشکل تامین قطار حل نشده است گفت: در هفته آینده قطار ملی کشور را رونمایی خواهیم کرد و قبل از ان نیز موافقت نامه‌ای با سازمان برنامه و بودجه برای عقد قرارداد قطارهای داخلی خواهیم داشت. با راه اندازی آن و حمایت دولت این خلا را برطرف کنیم. 

حناچی گفت: در حدود ۱۵۰۰ تا ۲ هزار واگن برای مناسب‌سازی فاصله سرخط حرکت قطارها کم داریم. ۶۳۰ واگن از چین وارد خواهد شد و مابقی را از طریق شرکت واگن‌سازی پیگری خواهیم کرد. 

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر حصار کشی در اطراف تئاتر شهر گفت: هیچ کار غیر کارشناسی انجام نمی‌شود. تئاتر شهر یکی از مفاخر دوره معماری معاصر است. اما تداخل عملکردهایی که در اطراف آن قرار دارد و حفاظت از تئاتر شهر به صورت کارشناسی، بحث‌هایی شده اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است. 

شهردار تهران تاکید کرد: هر اقدامی که بخواهد صورت گیرد مبتنی بر مطالعات کارشناسی است. 

حناچی درباره بهره برداری از دیگر ایستگاه‌ها گفت: هشت ایستگاه دیگر را در امتداد خط۶ و ۷ افتتاح خواهیم کرد.

 

تئاتر شهر دولت شهردار تهران کارشناسی معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر