کد خبر: 1047224 A

حناچی مطرح کرد:

شهردار تهران از رونمایی قطار ملی با حضور رئیس جمهور در روزهای پایانی اسفند ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در آیین افتتاح دو ایستگاه مترو دولاب و میدان قیام در خط ۷ مترو که با حضور ویدئو کنفرانس رئیس جمهور برگزار شد گفت: در تهران نسبت به سال ۹۱، صدور پرانه ۷۰ درصد کاهش یافت و شاهد کاهش ۳۰ درصدی میزان تخلفات ساختمانی شهر تهران در بازه سال زمانی سال‌های ۹۶ تا ۹۹ بودیم. 

او درخصوص انتشار اوراق مشارکت نیز گفت: در سال ۹۷ تا ۹۹، اوراق مشارکت به ارزش ۳۵ هزار میلیارد ریال منتشر شد. 

حناچی گفت که در این دوره مناسب‌سازی فضاهای عمومی با شرط افتتاح پروژه‌ها با مناسب‌سازی ترغیب شد. 

شهردار تهران با اشاره به تملک باغات اضافه کرد: خرید و تملک ۱۸ باغ بزرگ تهران که در پهنه‌های مسکونی بودند به مساحت ۱۰۲ هزار مترمربع و تبدیل آن‌ها به بوستان‌های عمومی و تفرجگاهی از دیگر اقدامات این دوره مدیریت شهری بود. 

او ادامه داد: ساخت ۱۲ ایستگاه آتش نشانی و کاهش ۴۳ ثانیه متوسط زمان رسیدن به محل حریق و احداث ۶ ایستگاه دیگر تا پایان سال ۹۹، نوسازی تجهیزات آتش نشانی با اعتبار ۴۵۰ میلیارد تومان، احداث و راه اندازی ده ایستگاه باران سنج، و بهره برداری از سامانه‌های هشدار سیل در شهر تهران نوسازی و اورهال و تجهیز ۳۰۰ دستگاه خودرو خدمات شهری و برف روبی و نصب و راه اندازی ۴ ایستگاه برف‌سنجی و به کارگیری ۲۶۰ دستگاه ماشین آلا ت مکانیزه برف روبی در این دوره از دیگر اقدامات بوده است. 

شهردار تهران درباره افتتاح دو ایستگاه مترو دولاب و میدان قیام گفت: این دو ایستگاه با اعتباری معادل ۵۸۰ میلیارد تومان در دو منطقه تاریخی تهران به اجرا درآمده است و برای اولین بار در شرایط تحریم با بسیاری از تجهیزات ساخت داخل این ایستگاه‌ها را تجهیز کردیم و پله‌های برقی برای اولین بار در این خطوط مورد استفاده قرار گرفته است. 

او گفت: در پایان اسفند از قطار ملی که با ۸۰ درصد توان داخلی ساخته شده است با حضور رئیس جمهور بهره برداری و رونمایی خواهد شد.

 

پیروز حناچی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر