کد خبر: 1047193 A

وزیر کشور خبر داد:

وزیر کشور گفت: سرانه منابع طبیعی در دولت آقای روحانی از ۱۲ درصد سرانه به ۱۵ درصد رسید و امروز ۲۶۹ پروژه به فضای سبز و بوستان‌ها اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین افتتاح پروژه‌های شهری گفت: بودجه شهرداری‌ها در سال ۹۹ بالغ بر ۹۶ هزار میلیارد تومان بوده است که نشان دهنده حجم کار عمرانی و توسعه شهری در کشور است. 

او با اشاره به افتتاح بخشی از پروژه‌های شهری در آذر ماه گفت: در ۲۷ آذر ماه ۹۹ پروژه به ارزش ۸ هزار میلیارد تومان بهره برداری شد. در آن روز وعده دادیم که ۲۵ هزار میلیارد تومان پروژه را افتتاح خواهیم کرد که امروز بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه به بهره برداری می‌رسد. 

رحمانی فضلی گفت: در ایام دهه فجر در کل کشور ۳۰ هزار پروژه با ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بهره برداری شد. 

او با اشاره به اینکه توجه به محیط زیست و هوای پاک در این دولت مورد توجه قرار گرفت افزود: در نتیجه ۳۸ درصد پروژه‌ها مربوط به این امر است. با توجه به اهمیت منابع طبیعی و روز درختکاری در دولت، سرانه منابع طبیعی از ۱۲ درصد سرانه به ۱۵ درصد رسید و امروز ۲۶۹ پروژه به فضای سبز و بوستان‌ها اختصاص یافت. 

وزیر کشور گفت: در اردیبهشت ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان پروژه با دستور جناب عالی به بهر برداری می‌رسد. 

رحمانی فضلی با اشاره به توجه به پسماند گفت: در بحث پسماند شهری تصمیمات خوبی گرفته شد و ساماندهی پسماند شهری با سرعت خوبی پیش می‌رود. 

او با بیان اینکه یکی از کارهای بسیار خوب در شهرداری ها، سامانه‌ها هستند گفت: اکثر فعالیت‌ها در شهرداری مبتنی بر سامانه‌ها است و تا جایی که توانستیم حضور مردم را به صورت مستقیم در دریافت خدمات از شهرداری به روش‌های الکترونیکی تغییر دادیم. 

رحمانی فضلی گفت: علاوه بر ۶ پروژه شاخص مدیریت شهری که به بهره برداری می‌رسد، ۹۹۸ پروژه در زمینه محیط زیست و هوای پاک، زیرساخت و عمران شهری، مدیریت بحران، تاسیسات و تجهیزات شهری، فرهنگی و اجتماعی فناوری و اطلاعات آماده و با فرمان رییس جمهور بهره برداری می‌شود.

دولت شاخص فضای سبز مدیریت بحران منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر