کد خبر: 1045246 A

در جریان بررسی تبصره‌های بودجه ۱۴۰۰ شهرداری مطرح شد؛

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از اختصاص برای توسعه ۷۰۰میلیارد تومان اعتبار در ردیف‌های درآمدی دریف‌های هزینه‌ای برای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جلسه بعد از ظهر امروز شورای شهر تهران بررسی تبصره های بودجه سال آینده در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت. 

 سید حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در واکنش به پیشنهاد شهربانو امانی درباره استفاده از ۱۰۰ درصد درآمدهای وصولی حاصل از عوارض ساختمانی در راستای توسعه حمل و نقل عمومی مبتنی بر TOD گفت: بخشی از پیشنهاد خانم امانی توسط کمیسیون تلفیق پذیرفته شده است. برای توسعه TOD، ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هم در ردیف‌های درآمدی و هم دریف‌های هزینه‌ای در نظر گرفته شده است. 

رسولی ادامه داد: این ۷۰۰ میلیارد تومان شامل دو زیر ردیف است. ردیف اول فروش اموالی است که در این زوم‌ها بارگذاری می‌شود و ارزش افزوده ایجاد می‌کند. ۴۰۰ میلیارد تومان از آن هم عوارض ساختمانی تا شعاع ۳۰۰ متر است. سایر تقاضاهای پیشنهادی مثل پروانه‌های ساختمانی مازاد بر تراکم پایه مسکونی، بالکن و غیر هر کدام برای خود ردیف درآمدی و ردیف هزینه‌ای دارد و ردیف‌های بودجه را به هم می‌ریزد. 

خزانه‌دار شورای شهر تهران با بیان اینکه یکی از تفاوت‌های بودجه امسال این است که تبصره‌ای وجود ندارد که آثار بودجه‌ای آن در ردیف‌های بودجه دیده نشده باشد افزود: با قبول این پیشنهاد هم ردیف‌های درآمدی و هم ردیف‌های هزینه‌ای به هم می‌ریزد. 

رسولی ادامه داد: بخش حمل و نقل ریلی سه بخش لاینفک شامل زیربنا، ناوگان و تجهیزات دارد و همه آن را شامل می‌شود. نباید این سهم با ایستگاه BRT تقسیم کرد. درست است که ایستگاه BRT محل سوار و پیاده شدن مسافر است ولی اصلا قابل قیاس با ایستگاه‌های ثابت مترو نیست. این به ضرر حوزه حمل و نقل عمومی است و همچنین ردیف‌های درآمدها را به هم می‌ریزد.

به گزارش ایلنا در نهایت پییشنهاد خانم امانی مورد تصویب اعضای شورای شهر قرار نگرفت. 

حسن رسولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر