کد خبر: 1044781 A

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری و انهدام باند ۳ نفره سارقان ساختمان‌های نیمه کاره خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه «علی کنجوریان» بیان داشت: هجدهم آذرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت اموال از ساختمان در حال احداث در کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه تشکیل و با دستگیری یک نفر متهم به هویت «رسول» به دستور دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد. 

وی عنوان کرد: اظهارات شاکی حاکی از آن بود که در بازه زمانی مردادماه تاکنون از ساختمان در حال احداث وی طی چندین مرتبه اموالی از قبیل آهن آلات، دستگاه جوش، ابزارآلات و… به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون تومان توسط سارقان بسرقت رفته است تا اینکه در تاریخ شانزدهم آذرماه حدود ساعت ۱۴۳۰ متوجه حضور فردی در داخل ساختمان شده که با دیدن شاکی متواری نهایتا مهار، متوقف و تحویل ماموران می‌شود. 

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با دریافت پرونده از متهم تحقیق وی ابتدا منکر بزه انتسابی و سرقت از ساختمان شده و علت حضور خود را در محل مصرف مواد مخدر عنوان کرد ولی کارآگاهان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت، طی بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد متهم به همراه راننده یک دستگاه نیسان آبی رنگ و سرنشین دیگر نیسان چندین مرتبه در محل تردد داشته‌اند. 

این مقام انتظامی تصریح کرد: در این رابطه مجددا از متهم تحقیق که با توجه به قراین و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به بزه انتسابی بیان کرد به همراه یکی از دوستان خود به اسم «وحید» و شخص دیگری به اسم «فریبرز» با خودرو نیسان او به محل رفته و با توجه به نبود نگهبان در محل طی چندین مرتبه اقدام به سرقت اموال از ساختمان کرده‌اند و اموال را پس از سرقت به جنوب تهران به افرادی بفروش رسانده اند. 

سرهنگ کارآگاه کنجوریان افزود: با اعتراف صریح رسول به بزه انتسابی کارآگاهان در ادامه با هماهنگی‌های قضائی دستگیری همدستان وی را در دستور کار قرار دادند و بیست و دوم آذر ماه در عملیات‌های مجزا و مستقل هر دو متهم موفق دستگیر شدند. 

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با دستگیری تمامی اعضای باند، مشخص شد که متهان تعقیب کارآگاهان یکم پلیس آگاهی تهران نیز می‌باشند که هر سه سارق برای تحقیقات تکمیلی در اختیار آن پایگاه قرار گرفتند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر