کد خبر: 1043822 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

مدیر عامل شرکت شهر سالم با تاکید بر واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرا(س) همگام با کادر درمان گفت: خواسته ما این است که نیروهای حوزه پسماند و کارگرانی که به جمع آوری زباله‌های عفونی اقدام می‌کنند، رانندگان اتوبوس‌، مترو و رانندگان تاکسی نیز در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرسنل بهشت زهرا(س) از روزهای ابتدایی شیوع کرونا، در کنار کادر درمان که به درمان بیماران کرونایی مشغول شدند، در غسل و تطهیر جانباختگان کرونایی ایفای نقش کرده اند، اما در جریان شروع واکسیناسیون کرونا، این افراد در لیست گروه‌های اولیت دار دریافت واکسن قرار نگرفتند، این در حالی است که روز گذشته سعید نمکی، وزیر بهداشت ناگهان از آغاز واکسیناسیون تطهیرکنندگان آرامستان‌ها خبر داد و گفت، عزیزانی که در غسالخانه‌ها برای تطهیر اجساد افرادی که در اثر کرونا از بین رفتند به عنوان یکی از گروه‌های پرخطر از امروز تزریق آن‌ها شروع می‌شود. 

"زهرا نژادبهرام" عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به این پرسش که آیا تطهیرکنندگان بهشت زهرا(س) در اولین روز اعلام این خبر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند؟ گفت: واکسیناسیون هنوز در بهشت زهرا آغاز نشده و امیدواریم همکاران ما در بهشت زهرا که از نخستین روز شیوع کرونا، بدون یک روز تعطیلی و همگام با زحمات کادر درمان به غسل و تطهیر جانباختگان کرونایی مشغول بودند، نیز هرچه سریعتر واکسینه شوند. 

"حمید چوبینه" مدیر عامل شرکت شهر سالم در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرا(س) گفت: یکی از تقاضاهای اصلی ما این بود که در کنار کادر درمان که در اولویت دریافت واکسن هستند، نیروهای بهشت زهرا نیز در همان سطح از اولویت قرار گیرند. 

او ادامه داد: براساس اصلاحاتی که سازمان نظام پزشکی ارائه کرد، اولویت‌هایی را با دقت نظر مشخص کردند، اما اگر قسمت‌هایی از قلم افتاده، باید اصلاحات را در آن انجام دهند که یکی از این اولویت‌ها کارکنان سازمان بهشت زهرا هستند. 

مدیرعامل شرکت شهر سالم افزود: در مرحله بعدی کسانی که با پسماندهای عفونی در ارتباط هستند که کارگران محترم سازمان پسماند در سطح تهران و سایر شهرهای کشور را شامل می‌شوند در اولویت قرار گیرند. رانندگان اتوبوس‌، مترو و تاکسی که مواجه زیادی با مردم دارند نیز باید در اولویت دریافت قرار گیرند. 

چوبینه با تاکید بر اینکه واکسینه کردن گروه‌های در خطر به نوعی به معنای واکسینه کردن سایر جامعه است، گفت: چرا که اگر افراد در معرض خطر بیشتر واکسینه شوند امکان سرایت به سایر جامعه وجود ندارد. 

او در پاسخ به این سوال که واکسیناسیون پرسنل بهشت زهرا توسط شرکت شهر سالم انجام می‌شود یا وزارت بهداشت؟ گفت: این اقدام توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود و اگر از ما کمک بخواهند حتما همکاری می‌کنیم. ما در بهشت زهرا یک پایگاه بهداشتی و درمانی مستقر داریم و هر زمان که وزارت بهداشت و درمان بخواهد کار را به ما بسپارد و یا کارشناس‌های خود را بفرستد؛ در بهشت زهرا امکان انجام فراهم است. 

مدیر عامل شرکت شهر سالم افزود: پس از اطلاع‌رسانی‌ها وزارت بهداشت نسبت به این کار توجه بیشتری نشان داد و اعلام کردند که کارکنان بهشت زهرا در اولویت است. دکتر رئیسی در صحبت‌های هفته گذشته خود اعلام کرد که بهشت زهرا در لیست اولویت‌های دریافت واکسن قرار دارد. 

چوبینه در پاسخ به این سوال که آیا نیازی به مصوبه شورای شهر برای انجام واکسیناسیون وجود دارد؟ گفت: از من سوالی پرسیده شد مبنی بر اینکه آیا امکان واردات واکسن را دارید و اعلام کردم تابع سیاست‌های کلی کشور هستیم. اگر ضرورتی اعلام شود و مجوزهای قانونی برای ما صادر شود این امکان را داریم که نسبت به آن اقدام کنیم و در کنار سایر نهادهای کشور برای واردات کمک کنیم. 

او در پاسخ به این سوال که به جز بهشت زهرا کدام گروه‌ها در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند؟ گفت: مطلب جدیدی در این باره نشنیده‌ام، اما خواسته ما این است که نیروهای حوزه پسماند و کارگرانی که به جمع آوری زباله‌های عفونی اقدام می‌کنند، رانندگان اتوبوس‌ و مترو و رانندگان تاکسی نیز در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گیرند. 

مدیر عامل شرکت شهر سالم در پایان با بیان اینکه شاهد افزایش آمار بیماران کرونایی در روزهای اخیر هستیم درخواست کرد: باید هوشیار باشیم و با رعایت پروتکل‌ها از رفتارهایی که خطر بیماری را بیشتر می‌کند پرهیز کنیم.

زهرا نژاد بهرام حمید چوبینه بهشت زهرا( س)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر