کد خبر: 1043808 A

سخنگوی سازمان آتش نشانی از مصدومیت ۳ آتش نشان در حادثه آتش سوزی در یک کارگاه صنعتی خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۸:۵۶ یک حادثه آتش سوزی در یک کارگاه صنعتی واقع در محله گلدسته بالاتر از خط راه آهن به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اطلاع داده می‌شود. 

وی با بیان اینکه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش نشانی با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه گاراژی بود به وسعت بیش از ۴ هزار متر که در آن سوله‌های مختلفی وجود داشت. در یکی از سوله‌ها به وسعت ۴۰۰ متر که دارای یک زیرزمین ۱۵۰ متری نیز بود برای کاربری تولید پلاستیک و تعدادی دستگاه‌های تزریق پلاستیک و بشکه‌هایی حاوی مواد اشتعال‌زا در این سوله قرار داشت. 

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خاطرنشان کرد: ظاهرا آتش از قسمت زیرزمین شروع شده بود. آتش نشانان به سرعت از دو طرف عملیات را آغاز می‌کنند و توانستند برای ادامه عملیات به داخل سوله نفوذ کنند. 

ملکی با اشاره به مصدومیت یک آتش نشانان گفت: در حین عملیات به یکباره سقف زیرزمین که در آن شعله‌ور شده بود فرومیریزد و بخشی از دیواره‌های کناری نیز تخریب می‌شود. سه نفر از آتش نشانان که با امکانات کامل در این بخش مشغول عملیات بودند دچار مصدومیت می‌شوند. 

وی ادامه داد: این آتش نشانان توسط عوامل اورژانس به مرکز درمانی منتقل می‌شوند. عملیات ادامه پیدا می‌کند و در حال حاضر آتش خاموش شده و خوشبختانه با وجود اینکه در سوله‌های مجاور ورق های‌ام دی اف که بسیار قابل اشتعال هم هستند وجود داشت اما از سرایت آتش به اطراف جلوگیری شد و آتش شعله زنی شده است. 

وی ادامه داد: در حال حاضر نیروهای آتش نشانی در حال لکه زنی هستند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر