کد خبر: 1043799 A

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور خبر داد:

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور از برگزاری اولین المپیاد علمی کارکنان شهرداریهای کشور به صورت برخط و در بستر سامانه آموزش مجازی مدیریت شهری و روستایی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد با بیان مطلب فوق گفت: در شرایط سال جاری و با توجه به شیوع ویروس کرونا، برای اولین بار المپیاد علمی کارکنان شهرداریهای سراسر کشور به صورت مجازی از سوی مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی برگزار شد. 

وی در خصوص این المپیاد توضیح داد: ۲۳۱ نفر از کارکنان شهرداریهای کشور که در آزمون‌های مکاتبه‌ای استان‌ها حائز بالاترین امتیاز شده بودند، موفق به حضور در اولین المپیاد علمی کارکنان شهرداری‌های کشور شدند که این میزان از مشارکت، در مقایسه با المپیادهای حضوری بسیار قابل توجه بوده است. 

وی ادامه داد: این آزمون مشتمل بر ۱۰۰ سوال در سرفصل‌های حمل و نقل همگانی شهری، مدیریت پسماندهای شهری، مدیریت بحران شهری و مباحث عمومی مدیریت شهری و برگرفته از ۱۲عنوان کتاب در سرفصل‌های فوق بود. 

رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اهداف عمده برگزاری این المپیاد را گسترش توانائی‌های علمی و شغلی کارکنان شهرداریها، تقویت دیدگاه و اعتبار علمی نسبت به نظام مدیریت شهری، شناسایی و تشویق افراد دارای قابلیت‌های علمی، ایجاد زمینه رقابت علمی بین کارکنان شهرداری‌ها و ترغیب آنان درجهت مدیریت مبتنی بر روش‌های علمی روز دنیا عنوان نمود. 

جمالی نژاد ضمن اشاره به وظایف و ماموریت‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در زمینه آموزش و توانمندسازی کارکنان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: توسعه آموزش‌های نوین و بهره‌گیری از تمامی ظرفیتهای فضای مجازی می‌بایست در اولویت کاری استانداری‌ها و شهرداری‌های کشور قرار گیرد و موضوع مهم آموزش در هیچ شرایطی نباید مغفول واقع شود. 

شایان ذکر است چهارمین المپیاد علمی دهیاران کشور با حضور نفرات برتر ششمین آزمون مکاتبه‌ای دهیاران همزمان دهه فجر سال جاری از سوی مرکز مطالعات برنامه‌ریزی شهری و روستایی برگزار شد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر