کد خبر: 1043519 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تأکید کرد:

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم آغاز فعالیت برخط «پویش همکاشت» که امروز (چهارشنبه) در محل این وزارت برگزار شد، اظهار داشت: با تفکر هر دانشجو؛ کاشت یک نهال، طبعا تحول خوبی در محیط‌زیست صورت خواهد گرفت و این امر تبدیل به خیر عمومی خواهد شد که آمیخته با تاکیدات دین مبین اسلام نیز هست.

به گزارش ایلنا، در این آیین که معاون اداری مالی و مدیریت منابع، مدیرکل نظارت بر طرح‌های عمرانی و مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی این وزارت نیز حضور داشتند، دکتر غفاری در این آیین با اشاره به فعالیت‌های خوبی که تحت عنوان «مدیریت سبز» در دانشگاه‌ها انجام گرفته است، گفت: دو مجموعه تخصصی کانون‌ها که در حوزه محیط زیست فعالیت دارند و انجمن‌های علمی تخصصی که ذیل رشته‌های محیط زیستی کار می‌کنند، در زمینه توسعه فضا سبز و درختکاری فعال هستند. 

وی افزود: در جشنواره حرکت که در سال گذشته به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار شد، دانشگاه شهید چمران اهواز در مسائل زیست‌محیطی بسیار فعال بود و به طور کلی دانشگاه‌ها نقش سرمایه‌آفرینی دارند و دارایی ایجاد می‌کنند. این دارایی‌ها تربیت نیروی متخصص، تولید علم و دانش، انجام فعالیت‌های پژوهشی و ایجاد سرمایه‌های اجتماعی زیست محیطی در دو عرصه شناختی و کنشگری است. 

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: سرمایه زیست‌محیطی در بعد شناختی ایجاد فرهنگ‌سازی و توجه مردم به محیط‌زیست است و در بخش کنشگری اقدامات و رفتارهایی که در جهت بهبود وضعیت محیط‌زیست صورت می‌گیرد. با تفکر هر دانشجو کاشت یک نهال طبعاً تحول خوبی در زمینه محیط‌زیست صورت خواهد گرفت و این امر تبدیل به خیر عمومی خواهد شد که آمیخته با تاکیدات دین مبین اسلام نیز هست. 

در پایان این نشست و با حضور غفاری و نظرپور به صورت نمادین و با کاشت دو بذر پویش همکاشت به شکل رسمی اغاز شد.

دانشجو فرهنگی و اجتماعی محیط زیست معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر