کد خبر: 1043378 A

رئیس پلیس پایتخت:

رییس پلیس تهران بزرگ از دستگیری شخصی که به دنبال اقدامات خرابکارانه در تهران بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت صبح امروز و در مراسم افتتاح پروژه‌های عمرانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه مجموعه خیرین امین تهران با کمک مجمع خیرین کشور راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: هشت هزار و ۷۲۰ متر و با هزینه‌ای بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان ساخته شده است.

وی  ادامه داد: در مرکز بازپروری مهر سروش ۶۷۰ معتاد با شیوه‌ها و فرآیندهای جدید تا یکسال نگهداری می‌شوند. در فاز دوم برای نگهداری 500 نفر ظرفیت ایجاد شده است.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: پلیس فتا امروز از مراکزی است که بیشترین مراجعین را دارد و ساختمان این پلیس تخصصی احداث خواهد شد.

به گفته سردار رحیمی در طول دو ماه گذشته چهار پمپ بنزین با کمک خیرین در مراکز پلیس راه‌اندازی شده است. همچنین ۳۷ پروژه امروز در پلیس پایتخت افتتاح خواهد شد که ۱۶ پروژه احداثی و ۲۱ پروژه بهزسازی است.

وی ادامه داد: در مجموع برای این پروژه‌ها ۱۸۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۷۸ میلیارد تومان از اعتبارات ناجا و بالغ بر ۱۰۲ میلیار از منابع درآمدی، خیرین و شهرداری است.

رئیس پلیس پایتخت برای سال ۱۴۰۰ گفت: ۱۸ قطعه زمین برای ساخت کلانتری مشخص شده است که بیش از ۸۲ هزار متر زمین است و ۹۶۳ میلیارد تومان برای این اقدامات پیش بینی شده است.

سردار رحیمی با اشاره به دستگیری فردی که قصد اقدامات خرابکارانه در تهران را داشته است، گفت: این فرد که تحت هدایت معاندین بود سعی داشت در یکی دو نقطه از تهران خرابکاری کند که با هوشیاری و تیزهوشی در عوارضی قم تهران دستگیر شد.

وی گفت: این شخص مجهز به جلیقه انتحاری بود که با هوشیاری همکارانم در یگان امداد دستیگر شد. عملیات دستگیری این فرد بین نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه طول کشید تا اینکه یکی از سرگردهای ما خودش را به روی این فرد انداخت و همزمان نیز ماموران موفق شدند بمب همراه او را خنثی کنند.

 

رییس پلیس تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر