کد خبر: 1043274 A

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به منظور بازدید از شهر سی‌سخت و دیدار با ایثارگران این منطقه به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، سعید اوحدی روز سه‌شنبه ۵ اسفند ماه در بیست و نهمین سفر استانی خود جهت دیدار با ایثارگران زلزله‌زده منطقه سی‌سخت به همراه جمعی از معاونان خود به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد.

وی در ابتدای ورود خود به استان کهگیلویه و بویراحمد مورد استقبال استاندار این استان قرار گرفت.

معاون رییس جمهور با تقدیر از فداکاری‌های مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: متأسفانه در زلزله اخیر جمعی از هموطنان عزیز ما دچار حادثه شدند و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در راستای وظیفه ذاتی خود در اسرع وقت اقدامات لازم را برای کمک‌رسانی به ایثارگران آسیب‌دیده در این زلزله انجام داده است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در سفر امروز با حضور در این مناطق در جریان روند امدادرسانی به ایثارگران قرار خواهیم گرفت تا هرچه سریع‌تر مشکلات این عزیزان برطرف شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ابتدای حضور خود در شهر سی‌سخت با حضور در گلزار مطهر شهدای این شهر با قرائت فاتحه و نثار گل به مقام شهدا ادای احترام کرد.

اوحدی در جریان بازدید از منازل جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران گفت: نماینده بیمه دی جهت برآورد، ارزیابی و پرداخت خسارات وارده به خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان در شهر سی‌سخت مستقر شده است و جهت کارشناسی و پرداخت خسارات مناطق مسکونی خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان اقدامات لازم انجام خواهد شد.

معاون رییس‌جمهور با اشاره به وجود همدلی و همبستگی در بین تمام دستگاه‌ها گفت: امیدواریم با این هماهنگی موجود مشکلات زلزله‌زدگان هر چه سریع‌تر برطرف شود.

معاون رییس جمهور همچنین در گفت‌وگو با صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد ضمن تبریک میلاد امام علی (ع) گفت: مطابق برنامه سفرهای هفتگی قرار بود که به استان دیگری سفر کنیم، اما با توجه به وقوع زلزله در منطقه سی‌سخت، توفیق پیدا کردیم که در خدمت مردم غیور و سربلند این منطقه باشیم.

وی افزود: ظاهر شهر سی‌سخت به خوبی آسیب‌های وارد شده بر اثر زلزله را نشان نمی‌دهد و با ورود به داخل منازل متوجه می‌شویم که تخریب‌های داخلی زیادی صورت گرفته و نیاز به رسیدگی ویژه‌ای است. خوشبختانه دولت و تمام دستگاه‌ها به سرعت شروع به کار کردند و با دستور رییس جمهوری محترم تا پایان تیر ماه ۱۴۰۰ کار مقاوم‌سازی و بازسازی این منازل باید به اتمام برسد.

اوحدی با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران سی‌سخت گفت: این دیدارها با همراهی دکتر کولیوند رییس اورژانس کشور، دو نفر از معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس بیمه دی انجام شد و خود بنده در منزل ۶ نفر از ایثارگران حضور یافتم. در گلزار مطهر شهدا نیز با بیش از ۱۰۰ نفر از ایثارگران دیدار کردیم و به مشکلات آنان رسیدگی شد.

وی ادامه داد: در دیدارهایی که با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران داشتیم سلام مقام معظم رهبری را به آنان ابلاغ کردیم. ان‌شاء‌الله در کنار مصوبات و تسهیلاتی که دولت برای آسیب دیدگان زلزله در نظر می‌گیرد، بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به وظایف خود در قبال ایثارگران عزیز عمل خواهد کرد.

گفتنی است، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونان بنیاد در این سفر به صورت جداگانه با خانواده معظم شهید سردار «گودرز نجفی»، پدر معظم شهید «ابوالقاسم رهنما»، جانباز و آزاده سرافراز «حسین محمدخانی»، جانباز و آزاده سرافراز «عبادالله محمدی‌فر»، همسر گرامی جانباز «مهرماه صابری» و جانبازان معزز «محسن نجفی»، «ذبیح الله سیرتی»، «مهرزاد محمدحسین زاده»، «حسین اکبری سی‌سختی»، «عنایت الله یزدان پناه»، «مسعود محسنیان سی‌سختی»، «پیران صیادی سی‌سختی»، «داریوش سی‌سخت نژاد»، «خیبر یزدانی پور سی‌سخت» و «نورمند سی‌سخت نژاد» دیدار و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفتند.

سعید اوحدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر