کد خبر: 1043219 A

فرمانده ناجا:

فرمانده ناجا گفت: در هر مرحله و هر جایی پیشرفت داشتیم به برکت نگاه جهادی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در همایش بین المللی مطالبات حقوقی بین المللی دفاع مقدس که از صبح امروز در سالن همایش دفاع مقدس در حال برگزاری است، گفت: این نشست به همت پژوهشگاه دفاع مقدس شهید سپهبد سلیمانی برگزار شده و به دفاع مقدس یک نگاه پژوهشی و کاربردی دارد.

وی ادامه داد: دوران دفاع مقدس، هشت سال دورانی است که در تاریخ کشور اسلامی ما بی نظیر است و از هر جهت قابل ملاحظه است. اهمیت پرداخت به هشت سال دفاع مقدس بر کسی پوشیده نیست. این دوران برای نسل فعلی ما و نسل های آینده دوران باشکوه و پرافتخارتری است.

او گفت: همانطور که امام فرمودند این جنگ برای ما نعمتی بوده است و هر چه جلوترمی رود متوجه می شویم که داشتن روحیه ایثار و شهادت باعث سربلندی و اقتدار امروز ما در دنیاست. هرگونه پیشرفت ما امروز به تاسی از شهدای دفاع مقدس و روحیه دفاع مقدس است.

سردار اشتری گفت: در هر مرحله و هر جایی پیشرفت داشتیم به برکت نگاه جهادی بوده است. یک کار علمی و پژوهشی در این عرصه نیاز داریم البته اقداماتی صورت گرفته، اما باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه در جنگ تحمیلی سی کشور به کمک صدام آمد، گفت: ما یک کشور تنها و نوپا بودیم اما به لطف رهبری امام و رشادت مردم پیروز میدان شدیم.

وی با اشاره به نقش گروه های ضد انقلاب و تروریستی  ادامه داد: حرکت گروه های ضد انقلاب و تروریستی با حمایت آمریکا را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور دیدیم از جمله قائله پاوه و گروه های تروریستی با پشتیبانی آمریکا همزمان با پیروزی انقلاب اقدامات خرابکارانه خود را شروع کردند و در دفاع مقدس ادامه دادند البته اهداف آنها برای مردم برملا شد و موفق نشدند.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: هدف اصلی این گروهک ها سرنگونی نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران بود و هدف بعدی آنها تشویق به شورش و ترور بود که هدف ترورها هم مسئولین و هم مردم بودند. همزمان نیز اقدامات مشترکی را با بمب گذاری در شهرها و ترور مسئولین نظام، نقش ستون پنجم را برای دشمن نیز ایفا می کردند و خیلی از اهداف دشمن به کمک این افراد مورد حمله صدام قرار می گرفت.

وی با اشاره به گروهک نفاق گفت: گروهک نفاق با صدام همراهی کرد و بنی صدر نیز با آنها هم پیمان شد. همچنین عملیات‌های متعددی علیه ایران انجام دادند و انواع و اقسام کارها را کردند که جمهوری اسلامی به اهداف خود نرسد همچنین در ناامن کردن شهرها نیز نقش داشتند.

وی ادامه داد: این اقدامات به دشمن کمک می کرد و اینها باید در قالب مطالبات جمهوری اسلامی از جامعه بین المللی خواسته شود هر چند ما الان نیازی به بیانیه آنها نداریم اما باید اینها در جایی ثبت شود.  ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم. ترور شهید سلیمانی هم در امتداد همان اهداف آمریکا صورت گرفت.براندازی نظام و به زانودر آوردن نظام از اهداف گروههای تروریستی و ضد نظام بود که نتوانستند به اهداف خود دست پیدا کنند این موارد باید پیگیری شود و احقاق حق  برای جمهوری اسلامی ایران صورت گیرد.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: این گروهک ها به صورت مستقیم با صدام و آمریکاییها همکاری داشتند و باید این اسناد برای احقاق حقوق مردم ایران پیگیری شود.

وی با اشاره به رویکرد دولت جدید ایالات متحده، اظهار داشت: جنگ اطلاعاتی برای تسلط بر منابع و مناطق عملیاتی ما وجود دارد که ما برای همه این موارد کد داریم و برای آن پرونده تشکیل شده و جزو اتفاقات رخ داده شده است. از  سنوات گذشته و طی پنج سال گذشته این اتفاق افتاده است. 

وی افزود: تضعیف محور مقاومت از دیگر رویکردهای آنها است، آنها بهترین حامی  مظلومین و مردم را که شهید حاج قاسم سلیمانی بود با آن وضعیت به شهادت رساندند.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: اگر از بعد حقوق بشری هم بخواهند نگاه کنند، هیچ کسی به اندازه شهید حاج قاسم سلیمانی در جبهه مقاومت و دفاع از مظلومین و مردم محروم نبوده است. کار آنها این است که چهره شهید سلیمانی را به شکل دیگر نشان دنهد و هر اتفاق افتاده را وارونه کرده و به نفع خودش نشان دهند.

وی اضافه کرد: مهمترین اقداماتی که در این حوزه در حال انجام است که البته خیلی از آنها هم ناموفق بوده است، نفوذ در کشور، افزایش اقدامات تروریستی، افزایش عملیات های اطلاعاتی و همچنین حضور و نفوذ نرم در حوزه فرهنگی است. اینها به عنوان یک روند نمای رویکرد دولت جدید آمریکا از قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا در دوران دفاع مقدس و بعد از آن بوده است؛ شاید روش‌ها شیوه‌ها و ظواهر تغییر کرده باشد اما آنها در اهداف خود هیچ تغییری ایجاد نکردند و باید این آمادگی را داشته باشیم به همت شما عزیزان پژوهشگران و عزیزانی که در این حوزه ها کار می‌کنند، این اقدامات برای مردم و نسل جدید بیان شود و بدانند چه اتفاقی می‌افتد.

فرمانده ناجا در پایان با تاکید بر احقاق حقوق ملت ایران گفت که  نیروی انتظامی آمادگی  هرگونه همکاری را در این زمینه و ارتباط با پلیس بین الملل دارد.

فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر