کد خبر: 1042926 A

محمود عباسی، معاون وزیر دادگستری در امور شهروندی و حقوق بشر ،دلاور بزرگ نیا مدیر کل دفتر حقوق وزارت دادگستری ،عسکر جلالیان مدیر کل دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری از مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری بازدید کردند.

به گزارش ایلنا ،در جریان این بازدید که به میزبانی حمیدرضا علیزاده،فوق تخصص جراحی پلاستیک و معاون فنی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری برگزار شد، معاونین وزارت دادگستری از اقدامات ارزشمند این بیمارستان قدردانی نمودند.

 معاون فنی مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری با اعلام مراجعه سالیانه ۱۵ هزار نفر به این بیمارستان گفت:از این تعداد ۵ هزار بیمار تحت عمل های جراحی پیچیده سوختگی قرار می گیرند و مابقی به صورت سرپایی درمان می شوند.

وی افزود:از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تاکنون ۱۵۵ بیمار سوختگی دارای بیماری کوویید ۱۹ تحت عمل جراحی در این بیمارستان قرار گرفته اند.

در ادامه این دیدار کیانی،مدیر عامل موسسه ملی "مرهم" با بیان اینکه بخش سوختگی در بیمارستان های ایران وجود ندارد،اظهار کرد:پزشکان این مرکز با همه وجود ایثارگرانه خدمت میکنند و تنها با دریافت ناچیز فرانشیز، عمل های پیچیده سوختگی را برای مددجویان بهزیستی به صورت رایگان انجام می دهند.

وی ادامه داد:چنین عمل هایی در بیمارستان های خصوصی بالغ بر ۴۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت اما در این مرکز با هزینه کمتر از یک میلیون که توسط موسسه ملی "مرهم" تقبل می شود، صورت می گیرد.

کیانی در ادامه اظهار کرد: در همین زمینه امضای تفاهم نامه بهزیستی با وزارت دادگستری و مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری می تواند برای درمان رایگان مددجویان بسیار کمک کننده باشد.

محمود عباسی ،معاون وزیر دادگستری با استقبال از پیشنهاد امضای تفاهم نامه گفت: امروز شاهد خدمات ارزشمند مرکز آنوزی درمانی شهید مطهری بودیم .انجام رایگان عمل های سنگین سوختگی بدون اجر و پاداش اوج اخلاق و ایثار و مصداق حقیقی حقوق شهروندی است.

عباسی بیان کرد:به زودی مقدمات امضای تفاهم نامه در این زمینه را فراهم خواهیم کرد . 

گفتنی است؛ در پایان این بازدید معاونین حقوق بشر وزارت دادگستری از کودکان اتباع بستری در بیمارستان سوانح سوختگی شهید مطهری نیز عیادت کردند.

عمل جراحی ۱۵۵ بیمار سوختگی دارای کرونا در مرکز آموزش درمانی شهید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر