کد خبر: 1042841 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا:

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا گفت: با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی، انواع کالای قاچاق به ارزش 146 میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور کشف شد.

به گزارش ایلنا، سردار "محمدرضا مقیمی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: با توجه به ضرورت و حساسیت تامین کالاهای اساسی و سلامت محور و تهیه آسان آن برای هموطنان، مقابله و مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک امر ضروری بوده و این مهم به صورت جدی و مستمر به طرق مختلف توسط این پلیس در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: طی هفته گذشته کارآگاهان این پلیس با اقدامات تخصصی و تلاش های شبانه روزی از طریق اجرای طرح های ایست و بازرسی، بازدید از انبارها و مراکز پخش و توزیع کالا موفق به کشف انواع کالای قاچاق از جمله تلفن همراه و لوازم جانبی آن،لوازم خانگی، دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر)، مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه، لوازم یدکی، لوازم آرایشی و همچنین انواع ارز شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریالی کالا و ارزهای مکشوفه را 146 میلیارد ریال برآورد کرده اند، تصریح کرد: در این رابطه 6 متهم دستگیر و پس از تشکیل و تکمیل پرونده برای طی مراحل قانونی به مراجع قضائی و کالاهای مکشوفه به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تحویل شدند.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری، امام خامنه ای عزیز "مدظله العالی" اضافه کرد: در حوزه قاچاق کالا و ارز کماکان برخورد قاطعانه با دانه درشت ها در دستور کار این پلیس قرار دارد و فضا کاملاً برای قاچاقچیان ناامن شده است.

سردار مقیمی در پایان از هموطنان خواست که در صورت مشاهده هرگونه جرایم اقتصادی موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

شبانه روزی کالاهای اساسی امنیت اموال تملیکی کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر