کد خبر: 1042655 A

درنشست مسئولان حوزه حج صورت گرفت؛

درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، گزارش کارگروه های ارائه خدمات پزشکی و تغذیه و تدارکات در حوزه‌های حج و زیارت بررسی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

دراین جلسه آقایان داود باقری مسئول هماهنگی دبیرخانه کارگروه‌های ۲۱ گانه بازنگری فرآیندهای اجرایی درحوزه حج و زیارت ، مرتضی آقایی مسئول کارگروه بازنگری فرآیندهای حوزه تغذیه و تدارکات و دکتر جواد شیخ‌زاده مسئول کارگروه بازنگری شیوه ارائه خدمات پزشکی در حج و عتبات عالیات گزارش این دو کار گروه را ارائه و تصریح کردند: این گزارش‌ها با مشورت و تبادل نظر و برگزاری جلسات کارشناسی با حضور صاحب‌نظران این دو حوزه تهیه شده و حرکت به سمت ارائه خدمات هوشمند حج مورد توجه بوده است.

اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت دراین باره افزود: در اصلاحات صورت گرفته، شرایط پیش‌رو مدنظر قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌ها منحصر به حج آینده نیست.

 دراین جلسه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه گسترش تعامل و هماهنگی میان واحدهای ارائه دهنده خدمات، رضایت بیشتر زائران را در پی خواهد داشت، تاکید کرد: با اقداماتی که صورت خواهد گرفت، برنامه‌های حوزه حج و زیارت بهینه‌سازی و امور اجرایی به صورت بهتر و موفق‌تر انجام خواهد شد.

وی از حاضران خواست دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه های لازم را نیز تهیه کنند تا در اجرا مشکلی بوجود نیاید.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه هدف از این اقدامات یکپارچگی عملیات حج است، اظهار کرد: جمع بندی‌های صورت گرفته حاصل جلسات و نظرات کارشناسی است و باید به سمتی برویم که خدمات مطلوب‌تر را با تعداد کارگزاران کمتر ارائه دهیم.

 نماینده ولی فقیه درامورحج و زیارت در ابتدای این جلسه با تبریک میلاد با سعادت امام جواد(ع) و جد بزرگوارشان حضرت علی (ع) اظهار کرد: به‌دلیل محدودیت‌ها و حصرهایی که دردوران بنی عباس وجود داشت و کوتاهی عمر ائمه معصوم(ع) دراین دوران تعداد روایات نقل شده زیاد نیست و آنچه در دسترس قرار دارد بیشتر  جنبه‌های اخلاقی و سبک زندگی را شامل می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین نواب با اشاره به روایتی از امام جواد (ع) و نمونه‌هایی از برخورد رسول مکرم حضرت محمد مصطفی(ص) با مشرکان به بیان آثارحسن خلق و گشاده رویی پرداخت و گفت: برخورد گشاده حتی می‌تواند دشمن را به دوست تبدیل کند.

وی در پایان سخنان خود از کارگزاران و خادمان حج و زیارت که از روزجمعه گذشته کار پخت و توزیع غذای گرم برای زلزله زدگان سی سخت در کهکیلویه و بویر احمد را آغاز کرده‌اند، تقدیر کرد و حضور کارگزاران حوزه حج و زیارت درکارهای عام المنفعه ، پخت غذا برای بیماران کرونایی و طرح شهید سلیمانی را اقدامی  پسندیده توصیف کرد.

رئیس سازمان حج وزیارت نیز افزود: با توجه به شرایط کرونایی، روزانه حدود ۲۷۰۰ پرس غذا مطابق با دستورالعمل‌های بهداشتی پخت، بسته بندی و بین زلزله‌زدگان توزیع می‌شود و کمک‌های غیرنقدی که از دفاتر کارگزاری و مدیریت‌های حج و زیارت استان‌ها ارسال می‌شود نیز با هماهنگی استانداری و ستاد مدیریت بحران استان بین خانوارهای زلزله‌زده توزیع می‌گردد.

سازمان حج و زیارت شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر