کد خبر: 1042547 A

معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر:

​معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: حدود ۲۵ درصد قراردادهای صنعتی دانشگاه در سال جاری در حوزه سوپر کامپیوتر و مدیریت کلان داده‌ها بوده است.

به گزارش ایلنا، حسین حسینی تودشکی در مراسم تفاهم نامه میان شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه اردکان گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برنامه راهبردی خود خط سیر جدیدی را دنبال می‌کند که نتیجه آن دستیابی به دانشگاه نسل سوم و چهارم است. 

وی افزود: مشخصه اصلی دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم میزان اثربخشی دانشگاه‌ها در کشور و جامعه است. معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشگاه‌ها نباید تک بعدی باشند بلکه باید فعالیت‌های آن‌ها هم در حوزه تولید علم و هم در حوزه رفع نیازهای صنعت و جامعه باشد. 

حسینی تودشکی عنوان کرد: قوانین ارتقا و جاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر به نحوی بازنگری و تدوین شده است که دانشگاه به سمت دانشگاه نسل سوم و چهارم حرکت کند. 

وی تاکید کرد: براساس برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی امیرکیر حوزه‌های استراتژیک تعریف شده تا فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه دانشگاه در این حوزه‌ها تعریف شود. 

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: حوزه‌های محیط زیست، آب، فناوری اطلاعات، مدیریت کلان داده‌ها و سلامت موضوعات استراتژیک دانشگاه برای فعالیت است. 

حسینی تودشکی خاطرنشان کرد: در سال جاری حدود ۲۵ درصد قراردادهای اجرا شده دانشگاه در حوزه سوپر کامپیوتر و مدیریت کلان داده‌ها بود و پروژه‌های ملی در این حوزه تعریف شده که در حال انجام آن‌ها هستیم. 

وی گفت: برای اجرای این توافق نامه شورای راهبری ۵ نفره متشکل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه اردکان و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تشکیل شده است تا بر این اساس این تفاهم نامه به نحو احسن اجرایی شود. 

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: فضای فیزیکی لازم نیز برای اجرا این تفاهم نامه تعیین و تجهیز شده است.

جامعه صنعت فناوری اطلاعات محیط زیست تولید علم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر