کد خبر: 1042398 A

فرهادی‌راد:

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: پیشگیری از جرم باید از سنین کودکی آغاز شود و ما برای همکاری با بخش خصوصی در ارائه محتوای پیشگیرانه برای سنین کودک و نوجوان، اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد اطلاع‌رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، پیش از ظهر امروز سوم اسفندماه، تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با مؤسسه فردای روشن به منظور ارائه محتوای پیشگیرانه و ارتقاء آگاهی عموم جامعه، امضا شد.

در این مراسم فرزاد فرهادی‌راد مدیرکل پیشگیری ازوقوع جرم معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، با اشاره به ضرورت امر پیشگیری از وقوع جرم در جامعه گفت: پیشگیری موضوعی است که از بدو تولد انسان وجود دارد و در طول زمان حیاتش نیز استمرار خواهد داشت.

وی افزود: انسان در هر مقطعی در معرض آسیب‌ها و اتفاقات مجرمانه است و برای آنکه از این فضا در امان بماند، نیازمند فراهم شدن بسترهای لازم برای پیشگیری وجلوگیری از جرم است.

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم تصریح کرد: موضوع آموزش‌های عمومی و اطلاع عموم جامعه از قوانین و مقررات در جامعه مغفول مانده است که امیدواریم به واسطه اجرای این تفاهم‌نامه بتوانیم بسترهای لازم را برای این تحقق این امر فراهم کنیم.

وی بیان کرد: دغدغه آیت‌الله رئیسی بر مشارکت مردمی و بخش خصوصی در امر پیشگیری از وقوع جرم است، به همین دلیل مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و نهادهای مردمی، بیش از پیش مورد توجه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه قرار گرفته است.

فرهادی‌راد اظهار داشت: ما در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم حمایت‌های لازم را خواهیم داشت تا موانع را به صورت قانونی مرتفع کنیم و از شما نیز انتظار داریم در جهت ارتقای آگاهی‌های عمومی و در حوزه بازی‌های رایانه و کودک فعالیت‌های گسترده‌تری داشته باشید.

مرکز تخصص شتابدهی کودک راه‌اندازی می‌شود

در ادامه مجتبی سادات مدیر مؤسسه فردای روشن با اشاره به رویکرد فعالیت‌های مؤسسه گفت: بیش از 10 سال از فعالیت‌مان در مؤسسه می‌گذرد و طی این سال‌ها علی‌رغم چالش‌های بسیار به عنوان یک بخش خصوصی، توانستیم تولیدات بسیاری را در حوزه آثار دیجیتال برای کودکان و خانواده‌های‌شان داشته باشیم.

وی افزود: یقین داریم با حمایت‌های مورد انتظار در پروژه‌های مشترک با معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، شاهد خروجی‌های ملموس و قابل اندازه‌گیری‌هایی خواهیم بود.

سادات اظهار داشت: به زودی مرکز تخصص شتابدهی کودک را راه‌اندازی خواهیم کرد و بسیاری از محتواهایی که قرار است براساس تفاهم‌نامه آماده کنیم را در همین مرکز محقق خواهیم کرد.

مدیرکل پیشگیری از وقوع جرم معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر