کد خبر: 1042248 A

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد:

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه حفظ سرمایه‌های ملی و مردمی توسط یگان‌های حفاظت از جمله اولویت‌های ماموریتی پلیس پیشگیری است گفت: طی ده ماهه سال جاری با رفع تعرض و تصرف از ۲۴ هزار و ۵۱۴ هکتار از اراضی دولتی، کشاورزی و منابع طبیعی، بیش از ۱۸۳ هزار میلیارد ریال به بیت المال بازگشته است.

به گزارش ایلنا،‌ سردار «مهدی معصوم بیگی» با تاکید بر ضرورت حفظ سرمایه‌های ملی و مردمی از دست افراد فرصت طلب و سودجو اظهار داشت: پیشگیری و مقابله با زمین خواری از جمله اولویت‌های ماموریتی پلیس پیشگیری و یگان‌های حفاظت است و با هم افزایی سازمانی و اشراف اطلاعاتی از این پدیده شوم قاطعانه جلوگیری می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه امنیت بسترساز توسعه است افزود: با تلاش ۱۰ ماهه همکارانم در یگان حفاظت سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع در سراسر کشور، ۷ هزار و ۳۰۹ فقره حکم قضائی اجرا و از ۳۵ هزار و ۹۹۸ فقره اراضی دولتی، کشاورزی و منابع طبیعی رفع تصرف و تعرض شده است.

وی کل مساحت اراضی رفع تعرض و تصرف شده را ۲۴ هزار و ۵۱۴ هکتار به ارزش ۱۸۳ هزار و ۱۴۶ میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: پایش مستمر، کنترل، نظارت، پیگیری و ایجاد هم افزایی اطلاعاتی بین یگان‌های حفاظت از جمله دلایل موفقیت پلیس پیشگیری در جلوگیری از تعرض به اراضی سه‌گانه است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ابلاغ ۷۳۸ فقره اوراق قضائی، تشکیل ۲۹ هزار و ۶۷۸ فقره پرونده برای رفع تعرض به اراضی، دستگیری هزار و ۶۵۷ نفر از متعرضان به اراضی را از دیگر اقدامات ارزشمند یگان‌های حفاظت از سازمان ملی زمین و مسکن، جنگل‌ها و مراتع و امور اراضی در این مدت برشمرد.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: اراضی ملی، طبیعی و کشاورزی موهبتی الهی و متعلق به همه مردم است و حفاظت از این منابع و مواهب خدادادی تکلیفی شرعی، قانونی و همگانی است لذا ضمن دعوت عموم مردم به ادامه همکاری با پلیس پیشگیری، با عزمی راسخ و قاطع با افراد سودجو که در صدد دست‌اندازی به بیت المال مسلمانان باشند برخورد خواهیم کرد.

سرمایه کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی مسلمانان پلیس پیشگیری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر