کد خبر: 1041930 A

بررسی ادغام دو معاونت منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در جلسه امروز شورای شهر تهران نیمه تمام ماند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران لایحه ادغام دو معاونت منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی و توسعه بررسی شد. 

سید حسن رسولی با ارائه گزارش کمیسیون برنامه و بودجه گفت: تصمیم گیری در این لایحه در تبصره‌های بودجه و ردیف‌های هزینه‌ای تاثیر می‌گذارد. آقای شهردار پیشنهاد ادغام دو معاونت منابع انسانی و معاونت برنامه و بودجه را ارائه کرده است. هم اکنون معاونت منابع انسانی فاقد مجوز از شورای شهر است و باید امروز تعیین تکلیف شود. 

احمد مسجد جامعی در تذکری آیین نامه‌ای گفت: درباره تشکیلات مفصل بحث و رای نیارود. از نظر آیین نامه‌ای تا ۶ ماه این مساله نباید مطرح شود. 

محسن هاشمی در واکنش به اظهارات مسجدجامعی گفت: لایحه به رای گذاشته نشد بلکه توسط شهردار تهران پس گرفته شد. 

او ادامه داد: بحث ادغام این دو معاونت از زمانی شروع شد که آقای حناچی برای معاونت منابع انسانی مدیر انتخاب نکردند و آقای مظاهریان همچنان سرپرست آن هستند. تذکری دراین باره به آقای حناچی داده شد و از دلایل استعفای آقای نظری همین بود و به طرح سوال منجر شد. 

رئیس شورای شهر تهران گفت: در همان زمان آقای حناچی این لایحه را فرستادند و گفتند از ابتدا می‌خواستند این دو معاونت را ادغام کنند و با توجه به سوءتفاهمی که ایجاد شد می‌خواستیم تکلیف را مشحص کنیم. 

حجت نظری در مخالفت با این لایحه گفت: شما به صراحت اعلام کردید که لایحه توسط شورا رد شده است و اکنون برخلاف حرف خود صحبت می‌کنید. اکنون طی کمتر از شش ماه به دلیل‌ عدم توانایی تصمیم گیری آقای شهردار، اینکه می‌خواهد هزینه‌ها را به گردن شورا بیندازد و رفیق بازی و ... دوباره او را مطرح می‌کنید. 

هاشمی در واکنش گفت: شهردار مدتی است که سرپرستی این معاونت را نگه داشته و می‌خواهد این دو معاونت تعیین تکلیف شود. ایشان یک لایحه جدید فرستاد تا فقط تکلیف این کار مشخص شود. استدلال شهردار نیز این است که معاونت منابع انسانی مصوبه شورا را ندارد. 

محمد جوادحق‌شناس در ادامه گفت: از آقای نظری خواهش می‌کنم شئونات را رعایت کند. 

رسولی در واکنش به صحبت‌های اعضا گفت: اگر طرح یا لایحه‌ای مورد تصویب شورا واقع نشد، بدون تغییر اساسی با تشخیص هیات رئیسه تا شش ماه دیگر نمی‌توان آن را مجددا به شورای شهر پیشنهاد کرد مگر با تقاضای دو سوم از اعضای شورا. آنچه امروز با عنوان لایحه ادغامی ارائه شده با آنچه ارائه شد متفاوت است و این جزئی از آن لایحه است. 

خزانه دار شورا افزود: آقای مظاهریان اساسا بیش از ۴ ماه نمی‌توانند سرپرست آن معاونت باشند و بنای شهردار نیز ادغام این دو معاونت است که عملا رخ داده است. نامه آقای هاشمی استرداد است نه رد لایحه! 

در ادامه مستندات نامه هاشمی به شهردار تهران مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که نامه به شهردار تهران مسترد شده است. 

رسولی خطاب به نظری گفت از سماجت شما در این مساله تعجب می‌کنم. دنبال چه چیزی هستید؟ ایراد ادغام دو معاونت در چیست؟ 

حق‌شناس گفت: در آن زمان دوستان گفتند برای اینکه خیال شهردار را راحت کنیم استرداد را نمی‌پذیریم و با رای گیری این لایحه رد شد. 

هاشمی گفت: با توجه به اینکه شبهه ایجاد شد، این مساله را در هیات رئیسه به بحث می‌گذاریم. 

محمد سالاری در ادامه گفت: این یک لایحه جداگانه است. آن لایحه اصلاح ساختار کل معاونت‌ها بود در حالی که این یک لایحه جدید است و آقای نظری برای آن استعفا دادند که لایحه ارائه شود. اما حالا که شهردار آن را ارائه داده چرا او را به بی‌عملی متهم می‌کنیم؟ 

نظری در واکنش به صحبت‌های سالاری گفت: من به این دلیل که لایحه ارائه نشد استعفا ندادم بلکه به دلیل اینکه توان تصمیم گیری ندارند استعفا دادم. 

هاشمی در ادامه گفت: با توجه به حرف‌های مطرح شده هیات رئیسه باید شور کند و دراین باره تصمیم بگیرد. 

به گزارش ایلنا، ادغام دو معاونت منابع انسانی و معاونت برنامه ریزی و توسعه نیمه تمام ماند و تصمیم گیری درباره آن به هیات رئیسه موکول شد.

سید حسن رسولی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر