کد خبر: 1041802 A

فراهانی:

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: از نقاط قوت بودجه ۱۴۰۰ تفکیک بودجه سرمایه‌گذاری است که باید بدان توجه شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان بررسی کلیات درآمدی بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران گفت: دغدغه دوستان در خصوص بحث‌عدم تعریف منابع جدید درآمدی در بودجه سال آخر شورا محترم هست. توقعاتی داشتیم تا نظام درآمدی شهرداری از این وضعیت خارج شود. 

او افزود: همچنین توقع در خصوص اجتماعی‌تر شدن بودجه و تحقق بودجه تعریف شده داشتیم با این حال‌ عدم تصویب بودجه راه مناسبی برای تحقق دغدغه‌ها نیست. 

فراهانی با بیان اینکه اگر بودجه را تصویب نکنیم درآمد پایدار ایجاد نمی‌شود، گفت: با تصویب بودجه به اهداف منظور شده می‌رسیم در حالی که عدم تصویب آن باعث مصوب شدن یک دوازدهم می شود و صحه بر اجرای هزینه‌های جاری و تعطیل شدن پروژه‌ها و تعطیل شدن سرمایه‌گذاری می گذارد و دغدغه مخالفان را تشدید می‌کند. 

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران گفت: در کمیته بودجه ارزش زمانی پول در سال ۱۴۰۰ بر مبنای سال ۹۵ محاسبه و بر این اساس قدرت مالی بودجه ۱۴۰۰ حدود ۱۸ هزار و ۸۰۰ است بدین معنا قدرت مالی بودجه ۴۸ هزار میلیاردی این میزان نیست. عدد بودجه افزایش یافته اما به دلیل تورم و ارزش زمانی پول قدرت مالی برای تحقق بودجه حداکثر این قدرت را دارد و بودجه ۱۴۰۰ حتی از بودجه سال ۹۰ کمتر است. 

او افزود: از نقاط قوت بودجه ۱۴۰۰ تفکیک بودجه سرمایه‌گذاری است که باید بدان توجه شود و پیش بینی ما این است بالای ۸۰ درصد بودجه ۹۹ محقق می‌شود. در بخش شهرسازی بودجه ما تقریبا محقق شده است و مشکلات درآمدی ما عمدتا در خصوص ردیف‌های درآمدی شرکتی است که کرونا ایجاد کرده است.

مجید فراهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر