کد خبر: 1041367 A

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد؛

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار برای نهضت توان‌افزایی مدارس استثنایی، ساخت ۱۰ سالن ورزشی درون مدرسه‌ای ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه و راه‌اندازی اولین مرکز جامع تشخیصی، توان‌بخشی و مشاوره‌ای در استان خوزستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید جواد حسینی در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران آموزش‌وپرورش سراسر استان اظهار کرد: طرح نهضت توان‌افزایی یکی از برنامه‌های عملکردی مجموعه آموزش‌وپرورش استثنایی کشور در حوزه تجهیز و ارتقای شاخص‌ها است که به‌صورت ویژه در دستور کار متولیان تعلیم و تربیت کشور قرار دارد و بر همین اساس اعتباری بالغ‌بر ۷۰میلیارد ریال جهت تجهیز مدارس استثنایی استان خوزستان اختصاص پیداکرده است که ۳۵میلیارد آن توسط سازمان و مابقی توسط اعتبارات استانی تأمین خواهد شد. 

حسینی بابیان اینکه رشد شاخص میانگین فضاهای ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه به‌عنوان یک برنامه اولویت‌دار و به‌صورت ویژه دنبال می‌شود؛ خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بالغ‌بر ۱۰سالن ورزشی درون مدرسه‌ای جدید در مناطق و نواحی مختلف استان خوزستان و باهدف خدمت‌رسانی به دانش آموزان استثنایی استان ساخته خواهد شد. 

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی کشور اضافه کرد: تاکنون ۲مرکز جامع تشخیصی، توان‌بخشی و مشاوره‌ای در کشور ساخته‌شده است. توافقات لازم برای ساخت و راه‌اندازی سومین مرکز کشور در شهرستان آبادان و با همکاری منطقه آزاد اروند انجام‌شده است. 

وی افزود: پایگاه جامع آموزش مجازی تعاملی به‌زودی در استان خوزستان راه‌اندازی می‌شود تا شاهد ارتباط دوسویه و تعاملی معلمان و دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان خوزستان باشیم. همچنین اولین مرکز تخصصی شنوایی‌سنجی و سنجش هوش در اهواز راه‌اندازی خواهد شد. 

حسینی در پایان یادآور شد: برقراری عدالت دیجیتال از طریق اجرای طرح هدایت و راهبری تأمین و اهدای تبلت به دانش آموزان مناطق کم برخوردار از اولویت‌های مجموعه تعلیم و تربیت کشور است.

 

استان خوزستان دانش آموزان رشد مدرسه اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر