کد خبر: 1040913 A

میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۴۵ قرار دارد و هوا در تهران پاک است.

به گزارش ایلنا، بنابراعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده‌های هوای پایتخت هم اکنون بر روی عدد ۴۵ قرار دارد و هوا در تهران پاک است. میانگین غلظت آلاینده‌ها در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۵۲ قرار داشت و هوای تهران قابل قبول بود. 

بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (۱ اسفند ۹۹) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول و پاک قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته است. در طول روز تداوم ناپایداری جوی شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. این شرایط جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد. 

با آغاز تردد خودروها در صبح روز شنبه (۲ اسفند ۹۹) انتظار می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده گردد، بااین‌حال با وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌قبول قرار خواهد گرفت. استمرار ناپایداری جوی در طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. همچنین با پیش‌بینی وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه، با وجود افزایش ترافیک شامگاهی، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

 

تهران کیفیت هوای پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر