کد خبر: 1040680 A

آیت الله حسینی بوشهری:

رئیس سازمان زندان‌ها در سفر یک روزه به قم با آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کرد.

به گزارش ایلنا، آیت الله حسینی بوشهری رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ابتدای این دیدار با اشاره به ضرورت ریشه‌یابی جرم در جامعه شناسایی عوامل انحراف زندانیان را یکی از از وظایف سازمان زندان‌های کشور برشمرد و گفت: با دانستن این آسیب ها، متولیان دینی، تصمیم گیرندگان فرهنگی و مسولان زمینه پیشگیری از انحراف و جلوگیری از ورود افراد به زندان و سالم‌سازی محیط جامعه را فراهم کنند. 

آیت الله حسینی بوشهری آشنا نبودن افراد با حقوق خود و قوانین را از دیگر آسیب‌ها عنوان کرد و گفت: باید از رسانه، صداو سیما و فضای مجازی شهروندان را با حقوق خود و سبک زندگی اسلامی آشنا کرد. 

وی رسالت دست اندرکاران امور سازمان زندان‌ها را تربیت و اصلاح زندانیان اظهار کرد و خواستار پیگیری امور اشتغال و معیشت پس از آزادی زندانیان شد. 

رییس سازمان زندان‌ها نیز با بیان اینکه آموزش حرفه‌های تولید برای کسب و کار زندانیان از برنامه‌های این سازمان است گفت: تا امروز ۴۰درصد زندانیان کشور آموزش دیده‌اند و قرار است تا پایان سال ۵۰ درصد زندانیان حرفه‌های کسب و کار را فراگیرند. 

حاج محمدی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌های کشور گفت: توجه به اشتغال و حرفه آموزی، سلامت جسم و روح زندانیان و مراقبت از خانواده‌ها از اهم فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان هاست. 

رییس سازمان‌ زندانهای کشور که به قم سفر کرده به همراه مدیر کل زندان‌های قم پس از دیدار با آیت الله حسینی بوشهری از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قم بازدید کردند.

 

اشتغال جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رسانه زندان قم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر