کد خبر: 1040674 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت گفت: باید هزاران راه برای واردات دارو طی می‌کردیم و علیرغم دروغ‌هایی که گفته بودند، راه برای دارو و تجهیزات پزشکی در ایران باز است، برای حمل و خرید آنها ما سختی زیادی تحمل کردیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سعید نمکی» وزیر بهداشت در مراسم افتتاح پروژه ICERP و تجهیزات و ملزومات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی ضمن تشکر از دانشگاه‌های علوم پزشکی و دیگر سازمان‌هایی که در این روزها شبانه‌روز تلاش کردند، بیان کرد: گرچه این مقدار حمایت بانک جهانی به ما اندک بود ولی یک فتح بابی بود برای اینکه دنیا بفهمد و بداند که سرزمین جمهوری اسلامی ایران در مظلومیت این سال‌هایی که مورد تحریم قرار گرفت توانست روی پای خود بایستد و از این موج‌ها و طوفان‌ها بگذرد و پرچم افتخار خودش را در قله‌های سربلندی برافرازد که تا این اندازه مستحق قهر و کینه نیست اما در طول این سال‌ها با مظلومیت و قهر و کینه بی‌جا خود را سر پا نگه داشت.

نمکی افزود: وقتی که کرونا در دنیا مطرح شد ما خودمان را در یک گردابی دریافتیم که در این اقیانوس بلا با دستان بسته شنا کردیم، حتی واردات ماسک را هم به ما دریغ کردند ولی بزرگ‌ترین افتخار ما بود که در عرض ۵۰ روز از وارد کننده به صادر کننده تبدیل شدیم.

وی ادامه داد: باید هزاران راه برای واردات دارو طی می‌کردیم و علیرغم دروغ‌هایی که گفته بودند که راه برای دارو و تجهیزات پزشکی در ایران باز است  برای حمل و خرید آن ما سختی زیادی تحمل کردیم و اگر همت همکاران ما نبود، خیلی زود در این باتلاق فرو می‌رفتیم.

وزیر بهداشت افزود: در این ایام هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان نماند و نه فقط بیماران کرونایی بلکه بیماران غیر کرونایی هم به خدماتشان رسیدند که اگر غیر این بود رسانه‌های خارجی ما را به شدت خراب می‌کردند.

ویروس کرونا سعید نمکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر