کد خبر: 1040652 A

وزیر آموزش و پرورش:

وزیر آموزش و پرورش در نشست اختصاصی با مدیران مدارس استان زنجان در بستر شبکه شاد گفت: اگر به تمامی نقش‌ها با یک اندیشه عمیق بنگریم، کمتر نقشی به اندازه مدیر یک مدرسه بار و محتوا خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی صبح امروز در نشست اختصاصی با مدیران مدارس استان زنجان در بستر شبکه شاد، اظهارکرد: امروز برای عرض خداقوت و تشکر از مدیران و معلمان استان زنجان به دلیل فعالیت‌های ارزشمند و خلاقانه در دوران شیوع کرونا، در این استان حاضر شده‌ایم که صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم. 

وی بیان کرد: زنجان شهر شور و شعور حسینی و پیوند عمیق با خاندان عصمت و طهارت دارد و شهری انقلابی و از دیار غواصان دریا دل است که انشالله ایام شکوفایی این استان مستدام باشد. 

وزیر آموزش و پرورش در ادامه مدیریت مدرسه را کلیدی‌ترین و راهبردی‌ترین نقش در آموزش و پرورش هر کشور توصیف کرد و افزود: هدف اصلی نظام تعلیم و تربیت این است که دانش آموزان به توانایی رسیده و قابلیت‌ها شکوفا شود و مدیر مدرسه می‌تواند ما را به این هدف رسانده و اطمینان لازم را بدهد. 

حاجی میرزایی با بیان اینکه ما در آیینه مدیر مدرسه دیده می‌شویم، نقش مدیریت مدرسه را یک نقش پر بها و مهم عنوان کرد و افزود: اگر به تمامی نقش‌ها با یک اندیشه عمیق بنگریم، کمتر نقشی به اندازه مدیر یک مدرسه بار و محتوا خواهد داشت. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: مدیران و معلمان همواره در فکر و رفتار ذهن دانش آموزان نقش می‌بندند لذا این جایگاه، جایگاه رفیع و ارزشمندی است که ضرورت دارد قدردان آن باشیم. 

وی خاطرنشان کرد: امروز با وجود کرونا ماموریت‌های مدیران مدارس تغییر کرده است از این رو دست به کار شدیم تا از راه دیگری به مقصد یعنی آموزش باکیفیت دست پیدا کنیم. 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید تصریح کرد: آموزش با کیفیت دانش آموزان، ماموریت اصلی مدیران و معلمان است لذا باید تمام تلاشمان این باشد که این مهم اتفاق بیفتد. 

وی در ادامه ارتباط مستمر با دانش آموزان، معلمان و اولیا را مهم‌ترین رسالت مدیران مدارس عنوان کرد و افزود: این ارتباط‌ها میتواند به ما اطمینان دهد که آموزش با کیفیت در حال انجام است و مدیرانی که که بتوانند ارتباط درستی با تک تک دانش آموزان، معلمان و والدین برقرار کنند، مدیران موفقی هستند. 

وزیر آموزش و پرورش گفت: کرونا ضرورت پیوند عمیق‌تر خانواده و مدرسه را نشان داده و فرصتی برای آشتی و ارتباط عمیق آموزش و پرورش با خانواده‌ها شد. 

حاجی میرزایی در پایان گفت: دانش‌آموزان، فداکاری شما را فراموش نمی‌کنند و خاطرات مدرسه در این دوران سال‌ها در ذهنشان خواهد ماند.

 

آموزش و پرورش استان زنجان دانش آموزان ذهن مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر