کد خبر: 1040602 A

معاون وزیر بهداشت:

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: امسال واقعا اوج شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور را داشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «قاسم جان بابایی» معاون درمان وزارت بهداشت در هجدهمین آیین پویش ره سلامت و افتتاح ICERP تجهیزات خریداری شده از محل تسهیلات بانک جهانی با اشاره به اینکه در زمان شیوع کرونا تمام ارکان‌های نظام به میدان آمدند، بیان کرد: در زمان شروع کرونا، اول از تمام ظرفیت‌های داخلی و تولیدات داخل استفاده کردیم و یکی از سال هایی بود که واقعا اوج شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان در داخل کشور را داشتیم.

وی ادامه داد: برای همین توانستیم قسمت زیادی از نیازهای خودمان را از طریق تولید داخل حل کنیم و در جهت درمان و تشخیص بیماری کرونا دسترسی‌هایی الزام داشت تا از تسهیلات بانک جهانی استفاده کنیم و برای همین این نیاز سنجی برآورده شد.

جان بابایی افزود: به هر حال مسیر بسیار سختی برای همکاران ما بود که شبانه روز برای آن تلاش کردند و در انتهای این تلاش‌ها دستگاه‌ها وارد کشور شد و ما باید با یک ساختار این‌ها را کنترل و بررسی می‌کردیم.

وی افزود: تیمی که در این مسیر تلاش کردند از دوستان ما در مرکز جامع آزمایشگاه، اداره who در ایران، اداره کل بین‌الملل و همچنین خود وزارت بهداشت و مرکز مدیریت بیمارستانی همه دستگاه‌ها نیازسنجی شد و بررسی‌ها صورت گرفت که این تجهیزات در کدام بیمارستان منتقل شود وبر این اساس بین ۱۶۹ بیمارستان که زیر نظر ۵۶ دانشگاه کشور سیاستگذاری شده بود، توزیع شد.

وزارت بهداشت وزارت بهد اشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر